Чому рослинні олії ТМ «Ароматика» переважно рафіновані?

Українська компанія «Ароматика» виробляє і постачає переважно рафіновані жирні олії. Це пов'язано з тим, що всі наші олії (як ефірні, так і рослинні) використовуються тільки для зовнішнього застосування і для косметичних цілей. І хоча нерафіновані олії більш насичені корисними речовинами, вітамінами та мікроелементами, але вони не завжди актуальні й далеко не всім підходять.

За рахунок такого багатого складу вони можуть не підходити для дуже ніжної, тонкої, чутливої, дитячої шкіри, а також для чутливого тіла жінки під час вагітності та годування груддю, тому що може наступати перенасичення. Також нерафіновані олії зі своїми яскраво вираженими запахами можуть не підійти людям, чутливим до запахів.

При рафінуванні рослинна олія проходить фільтрацію і додаткове очищення, внаслідок чого вона має більш м'яку і легку консистенцію, майже не має запаху і як правило набуває прозорий світло-жовтий відтінок. При цьому вона не втрачає всіх своїх цінних компонентів, тому залишається все так же корисною для шкіри, волосся, нігтів людини та дає приголомшливий косметичний ефект.

Нейтральний колір і запах рослинної олії дуже важливий в разі збагачення олією готової косметики та створення своїх домашніх косметичних засобів. Можливо створюючи суміш з жирних базових і ефірних олій Ви захочете отримати певний аромат. У цьому випадку Ви можете ароматизувати косметичний засіб або збагачувати його запашною ефірною олією на свій розсуд, незважаючи на запах основи.

Таким чином для використання натуральних рослинних олій в косметології при виробництві кремів та іншої продукції, для додавання в готові креми, для масажів з оліями рекомендуються тільки рафіновані олії в силу того, що:
• рафінована олія більш м'яко впливає на шкіру (з нею менший ризик виникнення подразнення);
• вона не має запаху (не спотворює аромат косметичного засобу, не дає алергічних реакцій);
• має більш тривалий термін зберігання.

Чому рослинна олія авокадо і деякі інші рослинні олії з часом можуть мутніти?

Джерелами рослинних олій є олійні культури, вони можуть міститися в кісточках плодових дерев, насінні ягід, фруктів і овочів, чаї, а також висівках і зародках насіння зернових культур. Олії бувають рідкими й твердими. Рідкі олії застигають при температурі нижче 0 °C (лляна, кукурудзяна), тверді – при температурі 40 °C (кокосова, пальмова). При контакті з киснем олії висихають, утворюючи плівки.

Для виготовлення олії авокадо відбирають зрілі плоди, які очищають від шкірки та прибирають кісточку, щоб отримати олію з м'якоті. В результаті отримують олію зеленуватого кольору, але під впливом світла воно швидко набуває коричневого кольору. Рафінована олія авокадо має блідо-жовтий колір.

Склад олії авокадо близький до складу захисної мантії здорової шкіри, тому вона так цінна для косметології та застосовується як засіб для відновлення проблемної, жирної та шкіри з акне. У ній містяться жирні кислоти, фітостероли, вітаміни А і Е, які допомагають відновити клітини епідермісу і зберегти молодість. Однак, чим більше в олії поліненасичених жирних кислот, за які ми цінуємо олію, тим швидше вона окислюється і гіркне. Під впливом кисню фосфоліпіди швидко окислюються, і олія стає темною і каламутною.

Щоб отримати максимум користі від нової олії, постарайтеся щільно закручувати кришку і використовувати олію за призначенням і як можна швидше. Якщо Ви не збираєтеся використовувати олію найближчим часом, не варто розкривати кришку, щоб просто відчути аромат олії та відставити її на дальню полицю.

Також в оліях містяться воски, які реагують на температуру. Тому олії люблять температурну сталість. Рослинні косметичні олії, в тому числі й олію авокадо, варто зберігати при температурі не вище +25 °С. А якщо олія ніяк не реагує на температуру, швидше за все, вона розбавлена.

Пам'ятайте, що після фільтрації в натуральних оліях можуть залишатися нерозчинні частинки, які видно на світлі. З плином часу, ці частинки випадають в осад. Також осад або помутніння олії при низькій температурі або з плином часу провокують воски, парафіни та лецитин. Всі вище перераховані фактори й впливають на прозорість олії авокадо і з часом вона природно може трохи мутніти. Однак, це не впливає на її корисні властивості, а лише доводить натуральність рослинної олії ТМ «Ароматика».

Чому масло ши має зернистість?

Для зовнішнього вигляду твердих масел (баттерів) в тому числі й масла ши характерна зерниста структура, тобто дрібні тверді включення, які при розподілі масла по шкірі плавляться, не доставляючи та не залишаючи неприємного відчуття або невідповідного зовнішнього вигляду. Зернистість не є бракувальним фактором і тим більше не є чинником, що підтверджує неякісність масла ши, як і всіх баттерів.

Зернистість у баттерів, як правило, може виникати коли вони тануть, випадково під час транспортування, зберігання або навмисно, а потім охолоджуються занадто повільно.

Горбиста поверхня баттарів пояснюється ще й тим, що баттери, це поліморфні масла, які містять у своєму складі різні ізомери (альфа, бета, гамма), що мають різну щільність. І якщо масло після розфасовки, або при ненавмисному таненні під час транспортування або зберігання потім повільно охолоджується, то однойменні ізомери займають певне місце в товщі масла. В силу фізичних законів, ізомери мають меншу щільність, підіймаються ближче до поверхні масла, важчі ізомери розподіляються в нижніх шарах масла. Легші ізомери, що виштовхуються, зосереджені на поверхні масла, часто утворюють зернистість і нерівну горбисту поверхню масла в баночках. Процес перерозподілу ізомерів в маслі може тривати й після його повного застигання. Поява бугристості на поверхні масла, його зернистість не є бракувальним фактором.