З недавніх пір разом зі зміною дизайну виявила, що на упаковках та етикетках зник напис "100% натуральне". ЧОМУ?

Дійсно, раніше на упаковку ефірних олій ТМ Ароматика виносився напис «100% натуральне», але у 2019 році дизайн упаковки змінився через зміну нормативних текстів. Сьогодні виробництво наших ефірних олій здійснюється за нормативними документами ТУ У 25399227.001-98 «Олії ефірні фасовані. Технічні умови», Зміни №1-9 та ПТІ 15.4-25399227-005 «Виробнича технологічна інструкція з фасування олій рослинних натуральних», та їх якість відповідає всім необхідним вимогам, а упаковка містить всю необхідну інформацію згідно: ДСТУ ISO 780-2001. «Упаковки. Графічне маркування поводження з товарами»: https://dnaop.com/html/61246/doc-%D0%94%D0%A1%D0%A2%D0%A3_ISO_780-2001 ГОСТ 9069-73. «Олії ефірні, речовини запашні та напівпродукти їх синтезу, косметична сировина. Упаковка, маркування, транспортування та зберігання»: https://dnaop.com/html/68187/doc-%D0%93%D0%9E%D0%A1%D0%A2_9069-73 Відповідно до закону, такі написи, як «100% натуральний», «органічний», «екологічно безпечний» тощо. належать до "екологічного маркування", яке має бути підтверджено документально спеціальними органами специфікації. Безпідставне застосування такого маркування порушує вимогу статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» (поширення інформації, що вводить в оману): https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/236/96-%D0%B2%D1%80#Text Наші олії проходять лише санітарно-епідеміологічну експертизу. Їхня відповідність встановленим медичним критеріям безпеки/показникам підтверджується висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 20.02.2018 №602-123-20-1/5948. Тому їх безпечно використовувати як ароматизатори, для ароматерапії, а також для косметичного догляду. Незважаючи на відсутність такого екологічного маркування про чистоту та виробництво олії з повністю натуральної рослинної сировини, можна дізнатися зі складів наших продуктів, також винесених на упаковку. Наші ефірні олії не містять жодних синтетичних домішок, ароматизаторів або барвників. До складу, наприклад, евкаліптової ефірної олії входить тільки ефірна евкаліптова олія. Підтвердженням цього на маркування споживчої тари з евкаліптовою олією зазначений склад згідно з Міжнародною Номенклатурою Косметичних Інгредієнтів (INCI): Інгредієнти INCI: Eucalyptus Globulus Leaf Oil. Будь-які інші інгредієнти до складу цього та інших наших ефірних олій не входять. Якби олія містила будь-які додаткові синтетичні запахи або ароматизатори, то це позначилося б і на його складі з наявністю таких інгредієнтів як "віддушка", "ароматична композиція", "парфумерна композиція", "композиція-база" (Parfum, Aroma) та ін.

Чи є олії ТМ «Ароматика» натуральними? Олії виготовляються з природних або синтетичних речовин?

Всі олії ТМ «Ароматика» виготовляються тільки з натуральної рослинної сировини (насіння, коріння, листя, плоди, кора, смола, квіти рослин) з високим контролем якості на всіх рівнях виробництва – від заготівлі сировини до наклеювання етикеток на готовий продукт. Ефірні олії не містять домішок і не розбавляються базовими рослинними оліями. Таким чином ефірні й рослинні олії ТМ «Ароматика» – це 100% натуральні продукти, які пройшли необхідні тести та випробування. Олії не містять синтетичних домішок, парабенів, консервантів і барвників, а також вільні від глютену і ГМО. Якість ефірних і рослинних олій ТМ «Ароматика» підтверджено гігієнічним висновком МОЗ України.

Чи можна приймати ефірні та рослинні олії ТМ «Ароматика» всередину? Чому в інструкціях до олій відсутня інформація про їх внутрішнє застосування?

У багатьох книгах, брошурах і статтях по ароматерапії наводяться рецепти по внутрішньому застосуванню ефірних і рослинних олій. Ми ж у своїх інструкціях не маємо юридичного права давати такі рекомендації, що зовсім не пов'язано з якістю наших олій, адже ефірні та жирні олії ТМ «Ароматика» є 100% натуральним продуктом і відповідають всім європейським стандартам.

Основною передумовою відсутності в анотаціях способів застосування всередину є те, що олії ТМ «Ароматика» зареєстровані й сертифіковані як косметичні продукти, тобто засоби для зовнішнього застосування. Реєстрація лікарських препаратів для внутрішнього застосування – процедура значно складніша й дорожча, вона вимагає тривалих доклінічних і клінічних випробувань. Також наша компанія не позиціонує свої ефірні олії як харчові продукти, тому відповідні перевірки й сертифікації, потрібні для продажу харчових продуктів ми не проходили. Таким чином, вказівки тільки по зовнішньому застосуванню наших продуктів пов'язані не з їх якістю, а виключно з їх ринковим позиціонуванням і наявністю сертифікаційних документів.

Також відзначимо, що Всесвітня асоціація ароматерапевтів рекомендує звести до мінімуму внутрішнє застосування ефірних олій по ряду принципових причин. По-перше, ефірні олії – це складні суміші (іноді складаються більш ніж з 500 компонентів) дуже активних органічних речовин – терпенів і терпеноїдів (альдегідів, кетонів, ефірів, спиртів та інших.). Завдяки високій реакційній здатності цих речовин ефірні олії можуть викликати подразнення слизових оболонок, особливо, якщо вони вже запалені (наприклад, при гастриті, дуоденіті, коліті), що призведе до загострень цих захворювань.

По-друге, при внутрішньому застосуванні ефірні олії піддаються дії травних ферментів і кислоти шлункового соку, що може призводити до непередбачуваної зміни їх властивостей. Речовини, що всмокталися з кишківника, потрапляють в кров, яка обов'язково проходить через печінку, де відбувається детоксикація (знезараження) шкідливих речовин. Ефірні олії, взаємодіючи з ферментами печінки, також можуть змінювати свій склад і властивості.

Також варто врахувати, що ефірні олії являють собою високо концентровані екстракти (вилучення) з рослин. Для отримання 1 кг ефірної олії потрібно переробити десятки, сотні, а іноді й тисячі кілограмів рослинної сировини (трави, листя, плодів, насіння або квіток). Для отримання тих кількох крапель ефірної олії, яку Ви б хотіли вжити всередину, було перероблено кілька кілограмів сировини. Важко собі уявити, що було б з людиною, яка за один раз з'їла б кілька кілограмів трави або плодів. У певних людей такий концентрований екстракт може викликати алергічну реакцію або сенсибілізацію – реакцію імунної системи, що виражається підвищенням чутливості до деяких компонентів конкретної ефірної олії. Ризик зростає, коли люди безконтрольно вживають високотоксичні ефірні олії, а не дотримуються дозування, вікових обмежень, а також обмежень, пов'язаних зі станом здоров'я і прийнятих ними лікарських засобів. Тому так важливо, щоб прийом всередину ефірних олій призначав досвідчений лікар, який добре знає як властивості різних видів ефірних олій, так і стан пацієнта.

Відзначимо, що для зменшення подразнюючої дії ефірних олій проводять детерпінізацію – видалення найбільш дратівливих компонентів. Такі детерпінізовані олії більш безпечні для внутрішнього застосування, однак вони втрачають цілий ряд цінних фармакологічних властивостей. Саме ті речовини, які видаляються при детерпенізації в основному й обумовлюють протибактеріальну, противірусну, протигрибкову, протизапальну та інші дії.

Натуральні ефірні олії ТМ «Ароматика не ​​піддавалися ніяким додатковим змінам (в них не додають і з них не видаляють ніяких речовин), тому ефірні олії від ТМ «Ароматика» володіють повним спектром фармакологічних властивостей. Корисні компоненти наших ефірних олій без будь-яких змін легко і швидко проникають в кров через легені (при вдиханні парів олії під час ароматизації приміщення) або через шкіру (під час масажу, аплікацій, компресів або ванн). Таким чином, ефективніше і безпечніше застосовувати ефірні олії іншими способами, ніж внутрішнє вживання.

Чи тестуються ефірні та рослинні олії ТМ «Ароматика» на тваринах?

Ні, на тваринах свою продукцію ми не тестуємо. Необхідність тестування виникає при розробці та введенні у виробництво нових речовин. «Ароматика» у виробництві своєї продукції використовує добре відомі інгредієнти, які пройшли перевірку часом. Більшу частину асортименту продукції «Ароматика» займають натуральні ефірні й жирні рослинні олії, а також їх різноманітні суміші, які мають тисячолітню історію застосування людством. Для реєстрації подібної продукції в органах сертифікації тестування на тваринах не потрібно, перевіряється лише відповідність хімічного складу необхідним нормативам. Вся продукція ТМ «Ароматика» має гігієнічні висновки Міністерства охорони здоров'я і сертифікована в Україні, що свідчить про її безпеки.

Чим відрізняються ефірні олії від жирних (базових) рослинних олій?

Термін «ефірні олії» не зовсім вдалий тому, що дістався в спадок від середньовіччя, коли про хімічну природу речовин, що обумовлюють запахи рослин, ще нічого не було відомо. Ці речовини вперше були отримані алхіміками, які дні й ночі проводили в пошуках заповітного філософського каменю або еліксиру життя. Одним з основних методів алхімічних досліджень була дистиляція або перегонка. В експериментах з рослинами були отримані схожі на олії речовини, які видавали сильний аромат. На відміну від звичайних рослинних (жирних) олій вони швидко зникали на повітрі, за що і були названі «ефірними оліями».

Жирні рослинні олії в різних джерелах називаються по-різному: олії-носії, базові олії, основні олії, що несуть масла, транспортні олії й т.д. Значно пізніше, коли алхімія стала надбанням історії, вчені з'ясували, що в хімічному відношенні жирні й ефірні олії не мають нічого спільного. Жири та жирні олії являють собою складні ефіри триатомного спирту гліцерину і високомолекулярних жирних кислот: олеїнової, пальмітинової та стеаринової. У складі ж ефірних олій гліцерин відсутній.

Ефірні олії виробляються з листя, кори та коренів рослин, будучи сильно концентрованими речовинами зі стійким ароматом. Рослинні (жирні) олії, у свою чергу, видобуваються з інших частин рослин (насіння, горіхи, зерна) і не мають настільки сильних ароматичних властивостей. Базові олії не здатні утримувати запах тривалий час, а ефірні олії навпаки.

Ефірні олії не можна наносити на шкіру в чистому вигляді (виняток в деяких випадках складають ефірні олії лаванди, чайного дерева і пачулі). Всі вони використовуються тільки разом з олією-основою (жирною олією). На відміну від ефірних олій будь-яку рослинну (жирну) олію можна наносити на попередньо очищену шкіру в чистому вигляді. Натуральні рослинні олії вже самі по собі містять корисні компоненти, і можуть використовуватися в косметичних цілях самостійно. Це багате джерело мікроелементів, вітамінів A, D, Е, ненасичених жирних кислот.

Чому деякі олії ТМ «Ароматика» значно дешевші, ніж в інших виробників? Вони синтетичні або розбавлені дешевшими оліями?

Всі ефірні та рослинні олії ТМ «Ароматика» – 100% натуральні, чисті та не розбавлені, закуповуємо ми їх у німецьких постачальників. Всі олії мають європейські сертифікати якості, а в Україні отримують вже гігієнічні висновки та сертифікати Міністерства охорони здоров'я України.

Ми знаємо наш ринок, купівельну спроможність населення і тому працюємо в низькому ціновому сегменті. Внаслідок оптових поставок, оптимізації процесів, власного виробництва упаковки, етикеток, ми намагаємося підтримувати низьку ціну.

До того ж у вартість багатьох товарів часто закладені великі витрати на рекламу, просування їх на ринок. Особливо це стосується імпортних товарів. В результаті люди платять за бренд, а не за вартість самого товару. Ми ж навмисно не закладаємо в ціну великі витрати на рекламу, тому як працюємо для людей середнього достатку.

Чим відрізняються звичайні ефірні та базові рослинні олії ТМ «Ароматика» від олій класу Gold (Lux)?

Олії класу Gold (Lux) виготовляються з сировини преміум-класу інших європейських постачальників, ніж звичайні ефірні та жирні олії. Така сировина дорожче і може відрізняється за деякими якостям, оскільки відсоток вмісту компонентів, що входять до складу олії, можуть різнитися (це залежить від багатьох умов – у якому грунті виросла рослина, в якому кліматі, які частини рослини були використані для виробництва і т.д.), і як результат олія з такої сировини виходить з поліпшеними органолептичними якостями. Однак шляхом фасування у флакони з великим об'ємом (50 мл і 100 мл) кінцевий споживач отримує якісну олію за вигідною ціною. Проте всі наші ефірні та рослинні олії 100% натуральні, нерозбавлені, без добавок і домішок, тому мають цілющий вплив на здоров'я і красу шкіри, волосся, нігтів.