Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ідея застосування в лазні та сауні ефірних олій налічує не одне тисячоліття. Ще древні розслаблялися і знімали таким чином втому. І сьогодні застосування ефірних олій в лазні – досить популярний засіб для релаксації, відновлення рівноваги, стабілізації біоритмів, поліпшення саморегуляції організму. Використання ароматичних олій в лазні приносить величезну користь організму, значно підсилюючи ефект теплової процедури. Баня і сауна розслаблюють тіло, роблять дихання глибоким і рівномірним, а ефірні олії очищають носогорло, розширюють бронхи, сприяють поліпшенню дихання, надають гарний вплив на судини, серце, нервову систему, виводять шлаки з організму, очищають і омолоджують шкіру. ТМ Ароматика зібрала кращі ефірні олії для лазні та сауни в одному наборі, щоб Ви з радістю могли їх використовувати в парній для свого оздоровлення. Ефірні олії набір доступний до покупки в інтернет-магазині «Ароматика мрії».
Набір ефірних олій для лазні та сауни «З легким паром!» Ароматика призначений для підвищення імунітету і загального тонусу організму, його натуральні ефірні олії ефективно стимулюють обмінні процеси. Вони добре проникають через шкіру і підсилюють терапевтичну дію традиційних оздоровлюючих процедур в лазнях і саунах.
А оскільки ефірні олії діляться на різні типи, в залежності від їх дії, то Ароматика зібрала в одному наборі різноманітні за ефектом, але найяскравіші по цілющій дії аромаолії. Так, наприклад, дезінфікуюча евкаліптова ефірна олія відмінно дезінфікує повітря в парній і очищає шкіру від шкідливих мікроорганізмів, що допоможе підготувати Вас і банщика до банних процедур. Збудлива ялицева ефірна олія допоможе підбадьоритися, поверне енергію і посилить захисні сили організму. Заспокійливу лимонну ефірну олію можна використовувати, якщо Ви відчуваєте збудження і хочете розслабитися, заспокоїтися. Освіжаюча ефірна олія м'яти перцевої тонізує, освіжає, відновлює сили та позитивно впливає на адаптаційні можливості організму. Крім того, всі ці засоби ефективні при захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Цілюща пара, насичена аромамолекулами, діє на зразок інгаляції, а прогрівання всього тіла підсилює виділення мокротиння і слизу. Коробки з ефірними оліями поміщені в непромокаючу торбинку, дуже зручну для відвідування таких вологих приміщень, як лазня або сауна.
Склад набору: ефірна олія лимонна 10 мл, ефірна олія м'яти перцевої 10 мл, ефірна олія ялицева 10 мл, ефірна олія евкаліптова 10 мл.
Корисні властивості ефірних олій набору
• Лимонна ефірна олія, з її свіжим, холодним, гіркуватим, неповторним фруктовим запахом свіжих лимонів, знижує артеріальний тиск, покращує кровообіг, зміцнює стінки судин, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє розчиненню каменів у жовчному міхурі й нирках, регулює жировий обмін, виводить шлаки з організму, підвищує імунітет, прискорює загоєння ран, відбілює, пом'якшує і розгладжує шкіру, видаляє бородавки, усуває лупу, зміцнює нігті. Застосовується при вірусних захворюваннях (грип, герпес, вітрянка, вірусний гепатит та ін.), інфекційних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, підвищеному артеріальному тиску, зниженні розумової працездатності, частих головних болях, атеросклерозі, целюліті та надмірній вазі, для виведення бородавок і мозолів.
Запобіжні заходи: олія підвищує фотосенсибілізацію шкіри та проявляє виразний фототоксичний ефект, у зв'язку з чим її не слід наносити на шкіру менше, ніж за 60 хвилин до прийому сонячних ванн. Можливе роздратування чутливої шкіри. Не застосовувати при гіпотонії.
• М'яти перцевої ефірна олія, з її дуже сильним, домінуючим, свіжим, дзвінким, підбадьорливим, ментоловим, м'ятним з відтінком камфори ароматом, усуває нудоту, блювоту, запаморочення. Зменшує біль і запалення ясен, усуває неприємний запах з рота. Підвищує імунітет і нейтралізує токсини. Стимулює серцево-судинну систему. Активізує розумову і фізичну працездатність. Врівноважує емоції, знімає нервову напругу. Освіжає шкіру, покращує її колір. Сприяє усуненню капілярного малюнка і купероза. Застосовується при захворюванні верхніх дихальних шляхів, втраті голосу, пародонтозі, неприємному запаху з рота, нудоті, головному і зубному болі, емоційній напрузі та нервовій перевтомі, вугровій висипці, укусах комах, сонячних опіках, вираженому судинному малюнку, а також для догляду за старіючою, зморшкуватою, роздратованою і жирною шкірою.
Запобіжні заходи: не застосовувати при підвищеній чутливості до компонентів олії, вагітності й годуванні грудьми (може знизити лактацію). При використанні м'ятної олії необхідно дотримуватися обережності та не допускати передозування. Не слід використовувати олію при неспокійному сні, безсонні, алергічному нежиті, бронхоспазмах, одночасно з гомеопатичними засобами (оскільки м'ята домінує і «скасовує» їх дію), а також дітям у віці до 6 років. Слід враховувати, що олія може дратувати чутливу шкіру.
• Ялицева ефірна олія, з її чистим, свіжим, холодним, насиченим, пряним, терпким, бальзамічним, смолисто-хвойним, що нагадує запах свіжого хвойного лісу ароматом, має антисептичну, болезаспокійливу, протизапальну, відхаркувальну, імуномодулюючу, загальнозміцнюючу, стимулюючу дію. Вона тонізує шкіру, усуває неприємний запах ніг.
Запобіжні заходи: слід врахувати, що застосування ялицевої ефірної олії (і інших препаратів з ялиці, в тому числі камфори) протипоказане при схильності до судом, епілепсії, гострому запаленні нирок або індивідуальному несприйнятті компонентів олії. Олія небезпечна в пожежному відношенні: температура спалаху 50 °С.
• Евкаліптова ефірна олія, з її сильним, проникаючим, світлим, свіжим, смолисто-терпким, пряним, таким, що холодить та нагадує камфору ароматом, знімає м'язову напругу після фізичних навантажень. Є хорошим протиревматичним засобом, що усуває набряклість і біль в суглобах при артритах. Робить сильний вплив на нервову систему та емоційний фон. Різкий камфорний запах евкаліпта будить резервні сили організму, усуває сонливість і підвищену стомлюваність, посилює концентрацію уваги й покращує розумову діяльність. Вважається ароматом продуктивного мислення і логіки. Олія покращує настрій і усуває депресію. Її використання показане при емоційних перевантаженнях, підвищеній стомлюваності, загальмованості, сонливості, «ранковій буркотливості» і частих перепадах настрою.
Запобіжні заходи: не використовувати олію при високому артеріальному тиску, епілепсії, а також дітям до 6 років. Хоча і вважається, що евкаліптова олія безпечна після чотиримісячного терміну вагітності, все ж під час вагітності краще утриматися від її застосування. Перед використанням олії необхідно перевіряти індивідуальну чутливість, позаяк можливі алергічні реакції. При зовнішньому застосуванні олія може викликати роздратування шкіри, тому її не слід наносити на гіперчутливу шкіру. Евкаліптову олію не можна застосовувати одночасно з хімієтерапевтичним лікуванням онкопатологій. Не слід поєднувати застосування евкаліптової олії з лікуванням гомеопатичними препаратами через втрату їх ефективності.
Правила використання ефірних олій в лазні
Застосовуючи ефірні олії в лазні, не варто розбризкувати їх безпосередньо на нагрівальні елементи (наприклад, на розпечене каміння). В цьому випадку ефірна олія просто підгорить, виділивши при цьому неприємні та шкідливі запахи. Олію зазвичай розводять в теплій воді. У фінській сауні термостійкі ємності з водою та олією ставлять недалеко від нагрівача або грубки. А в руській бані ефірні олії, розбавлені з водою, вихлюпують на дерев'яні стіни, лавки, підлогу. Також допустимо обробляти сумішшю банних олій і води полиці парної та замочувати в ній віники. В цьому випадку олію додають в налиту в 1-1,5-літрову ємність гарячу воду, додають потрібну кількість олій і ллють суміш невеликими порціями на розігріті стіни й полиці. При цьому олія інтенсивно випаровується з гарячих поверхонь, але не пригорає.
Способи застосування
► У лазнях: приготувати ароматичну воду: 5-10 крапель ефірної олії (або суміші ефірних олій) додати до 1-2 столових ложок емульгатора (мед, морська сіль, молочна сироватка, вершки), розчинити в 500 мл води. У лазнях цією водою протерти дерев'яні полиці, змочити запарені віники, невеликими порціями налити на кам'янку в парильні. Час процедури від 3 до 20 хвилин (збільшувати поступово), не частіше 1-2 разів на тиждень.
► У сауні: використовують 200-300 мл ароматичної води (див. вище), яку в посуді з широким горлом ставлять на кам'янку в парній, а за 3-5 хвилин до виходу можна хлюпнути на кам'янку 1-2 столові ложки, окропити водою дерев'яні лавки й стіни парної. Час процедури див. вище. Це найсильніші оздоровлюючі процедури. При простудних захворюваннях для приготування ароматичної води ефективно буде використовувати суміш ефірних олій: 2 краплі лимонної + 2 краплі евкаліптової + 1 крапля ялицевої.
Інші способи застосування
► Аромаванна: до 1-2 столових ложок емульгатора (сіль, вершки, йогурт, мед, піна для ванн) додати 3-7 крапель ефірної олії, розчинити в 0,5 літрах теплої води, додати цю суміш у воду, набрану в ванну. Час процедури від 5 до 20 хвилин (збільшувати поступово). Це потужна процедура для регуляції загального тонусу, профілактики запальних і судинних порушень, очищення організму.
► Аромадуш: 5-7 крапель ефірної олії змішати з 1 столовою ложкою рослинної олії-основи (авокадо, жожоба, абрикосових, виноградних, мигдальних, персикових кісточок) або 2-3 краплі ефірної олії розвести в 5 мл гелю для душу. Суміш нанести на тіло (крім слизових), злегка розтерти, змити струменем теплої води.
► Розтирання при моделюючому масажі: на початку, для посилення місцевого кровотоку в проблемних областях, проводять водну процедуру (гаряча ванна, контрастне або крижане обливання), після чого, не витираючись (по вологій шкірі), необхідно злегка поплескуючи долонями по проблемних ділянках тіла домогтися легкої гіперемії (почервоніння) в цій області, далі нанести на шкіру приготовану аромасуміш і втерти насухо. Приготування аромасуміші: 7-10 крапель ефірної олії змішати з 10-15 мл рослинної олії-основи (перелік див. вище).
► Аромамасаж: спочатку приготувати аромасуміш: до 3-7 крапель ефірної олії додати 1 столову ложку рослинної олії-основи (перелік див. вище). Застосування аромасуміші в 3-5 разів підсилює ефективність масажу.
Запобіжні заходи
Не можна використовувати ті ефірні олії, на які у Вас є індивідуальне несприйняття. Ще до відвідування лазні необхідно перевірити, як Ви переносите ефірну олію, яку збираєтеся застосовувати в лазні. Перше використання нового виду ефірної олії слід почати з мінімального дозування – 1-3 краплі. Тільки якщо не було помічено побічних ефектів, можна переходити до повноцінної концентрації: приблизно 5-10 крапель на 15 м² парної. І все ж при першому застосуванні нової ефірної олії в парній не варто затримуватися довше 3-7 хвилин.
З особливою ретельністю слід підходити до вибору ефірних олій для походу в лазню людям які страждають від гіпертонії, на епілепсію, ниркову або серцеву недостатність.
У лазні можна використовувати як окремі олії, так і робити суміші з різних олій. Не намагайтеся перепробувати за один раз всі олії. Це може зашкодити здоров'ю. У всьому повинна бути міра! Якщо ви змішуєте кілька різновидів олій, то сумарна кількість не повинна перевищувати 10 крапель на 15 м² площі лазні. Час перебування в ароматній парній становить 15-20 хвилин.
При правильному використанні ефірні олії допоможуть у вирішенні проблем зі здоров'ям і піднімуть настрій. Легкого та ароматного пару!
Протипоказання: індивідуальне несприйняття ефірних олій лимонної, м'яти перцевої, ялицевої, евкаліптової.
Умови зберігання: зберігати в оригінальному пакуванні не допускаючи попадання прямого сонячного проміння та осторонь від джерел тепла за температури від +5 °С до +25 °С.
Склад: олія ефірна ялицева; олія ефірна евкаліптова; олія ефірна м'яти перцевої; олія ефірна лимонна.
INCI: Abies Alba Needle Oil; Eucaliptus Globulus Leaf Oil; Mentha Piperita Oil; Citrus Limon Fruit Oil.