Кількість
|
Вартість
|
||
|
Материнки (орегано) ефірна олія Ароматика – це ефірна олія, отримана з квітучої частини рослини материнки. Цю рослину застосовують як у висушеному та подрібненому вигляді для різних трав'яних зборів, так і роблять з неї еліксир здоров'я і краси – ефірну олію орегано. Ефірна олія материнки рекомендується для ароматизації приміщень в несприятливий осінньо-зимовий період. Її аромат заспокоює, відновлює душевну рівновагу, викликає прилив сил і усуває дратівливість. Олія орегано популярна серед жінок, які прагнуть до ідеалу, адже в косметології вона займає величезну нішу по догляду за шкірою. Олія материнки тонізує шкіру будь-якого типу та сприяє усуненню целюліту. Засіб також може використовуватися для росту та зміцнення волосся.
Історія застосування материнки
По-європейськи це звучить вишукано і навіть з деяким японським акцентом – орегано, а по-нашому – материнка, причому сама щонайзвичайніша. Фактично, назва орегано походить від грецьких слів «oros», тобто гори та «ganos», що означає радість або захоплення, і може перекладається, як «насолода горами». У Стародавній Греції на весіллі нареченому і нареченій надягали на голови вінки, сплетені саме з квітів орегано, що свідчить про величезну популярність цієї рослини серед стародавніх греків. Саме з греків почалося використання олії материнки в лікарських цілях.
Олію материнки (орегано) застосовували здавна в народній медицині для лікування різного роду інфекційних і запальних захворювань. Її вживали всередину, робили компреси та мазі, використовували в чистому вигляді. Материнка була популярна як в західній частині світу, так і на Сході. Її використовували як заспокійливий засіб, для посилення секреції травних залоз, від простудних і вірусних захворювань. У традиційній китайській медицині за допомогою цієї рослини лікували лихоманку, блювання, діарею, жовтяницю і шкірні висипання. У XIII столітті ченці розсаджували материнку в монастирях, бо вірили в її здатність лікувати легені. Ефірну олію закапували в дупло хворого зуба, щоб позбавити страждальців від болю. Стародавні єгиптяни використовували ефірну олію материнки для ароматичних ванн, які допомагали розслабитися, позбутися головного болю, депресії, безсоння.
Сьогодні, через чотири тисячі років, олія орегано як і раніше, що називається, в тренді, знаходячи все більше своїх шанувальників, бо це дійсно чудовий продукт з усіх боків. Завдяки особливому складу, а саме високому вмісту карвакрола й тимола, вона допомагає впоратися з багатьма проблемами.
Материнку також використовували в кулінарії як приправу. І сьогодні італійські кулінари додають олію орегано практично в будь-яку страву – настільки популярна у них ця приправа. Пурпурові квіти орегано використовували для фарбування білої шерсті в оранжево-червоний колір. Перські астрологи настоювали на материнці бальзами, які використовували проти впливу ворожих планет.
Метод виробництва ефірної олії материнки
Ефірну олію материнки або орегано (Oleum Origani) отримують з надземної частини багаторічної трав'янистої рослини материнки звичайної (Origanum vulgare L.), родина глухокропивові (Lamiaceae), методом перегонки з водяною парою (парова дистиляція).
Батьківщиною рослини є Південна Європа, Середземномор'я. У дикому вигляді росте по всій Європі. Культивується в Європі, Азії, Америці. Нині трава материнки внесена в фармакопеї багатьох країн: Чехії, Словаччини, Данії, Франції, Австрії, Польщі, Норвегії та інших. Сировина для виробництва ефірної олії материнки ТМ Ароматика поставляється з Туреччини.
Властивості ефірної олії материнки
Ефірна олія материнки – рідина блідо-жовтого кольору (з часом стає буро-жовтою або коричневою) з теплим і свіжим терпким ароматом з відтінком камфори та гострим пряним смаком.
Косметична користь ефірної олії з материнки
Насиченість унікальними корисними речовинами зумовлює корисні якості орегано, яких фахівці нараховують понад тридцяти. Унікальні властивості рослини роблять олію материнки вірним і ефективним союзником у догляді за проблемною шкірою обличчя. Олія материнки добре тонізує шкіру будь-якого типу, звужує та очищає пори.
Це дуже потужніший антивіковий засіб, що стимулює регенерацію та відновлення клітин. Вона містить велику кількість антиоксидантів, які захищають організм від вільних радикалів та інших агентів, що ушкоджують шкіру та прискорюють старіння. Зрілій шкірі олія повертає пружність, гладкість, робить зморшки менш помітними.
Ця рослина сприяє утворенню приємного відтінку засмаги на шкірі та усуває надмірне потовиділення. Використовується для боротьби з целюлітом, застосовуючись для масажу проблемних місць на тілі. З цією олією робота з усунення ефекту "апельсинової кірки" буде набагато ефективнішою. Для омолоджувальних масажних процедур олію орегано можна використовувати як додатковий компонент до основного масажного крему.
Олія материнки ефективна для догляду за волоссям. Використовуючи її, можна зміцнити волосся та суттєво посилити його зростання. Для цього слід кілька разів на тиждень робити масаж голови з олією материнки, можна додавати її в улюблені маски та шампуні. Після регулярних процедур волосся набуває густоти, об'єму, міцності, блиску і, звичайно ж, здорового вигляду. Дуже добре підходить для жирного волосся.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія материнки, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія материнки в ароматерапії
Аромат олії материнки позитивно впливає на емоції. Він заспокоює, відновлює душевну рівновагу, викликає прилив сил, знімає збудження, усуває дратівливість і страхи. Материнки ефірна олія виявляє розслаблюючу дію, вирівнює плин думок, усуває занепокоєння, тривожність.
Вона сприяє швидкому відновленню сил, знімає втому після фізичних навантажень. Сеанс ароматерапії з ефірною олією материнки поліпшить Ваш настрій, зарядить позитивною енергією, допоможе повірити у власні сили.
Побутове застосування ефірної олії орегано
Допомагає ореганова ефірна олія від мошок і комарів, кліщів, вошей, бліх, клопів. Ароматизація приміщення ефірною олією материнки рекомендується в несприятливий осінньо-зимовий період.
Поєднання материнки з оліями
Олія материнки добре поєднується з олією лавандовою, розмариновою, евкаліптовою, її можна змішувати з оліями лемонграсу, мирта, грейпфрута, апельсина, сосни, кедра, бергамоту, базиліка, герані, чебрецю, фенхелю.
Способи застосування ефірної олії материнки Ароматика
► Збагачення косметичних засобів: 2-3 краплі ефірної олії материнки (або її суміші з іншими ефірними оліями в рівних частинах) змішати з 10-15 г (мл) основи (рослинної олії, крему, тоніка, лосьйону, маски, шампуні, бальзаму та ін.). Найбільш ефективні олії-основи – обліпихи, мигдалева, персикових кісточок, виноградних кісточок, жожоба, зародків пшениці.
► Масаж: 3-4 краплі ефірної олії материнки змішати з 1-2 столовими ложками рослинної олії-основи (пшеничних зародків, авокадо, жожоба, виноградних кісточок, персикових кісточок та ін.) або обраного Вами крему.
► Ванни: У наповнену ванну (37-38 °С) додати 3-5 крапель ефірної олії материнки попередньо змішаного з 1-2 столовими ложками емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Час процедури 10-15 хвилин.
► Сауна: Для ароматизації повітря в лазні та сауні шляхом нанесення на розжарені камені 3-5 крапель ефірної олії материнки розвести в 500 мл води.
► Ароматизація: Ефірна олія материнки відмінно дезодорує приміщення. 3-5 крапель (на 15 м²) ефірної олії материнки або її суміші з іншими оліями додати в аромалампу, заправлену водою і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Тривалість процедури 15-30 хвилин.
Застереження: тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі промити великою кількістю води. Не застосовувати при вагітності, ішемічній хворобі серця.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, в недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °C. Уникати потрапляння прямих сонячного проміння.
Склад (INCI): Origanum Vulgare Oil.