Кількість
|
Вартість
|
||
|
Олія сезамова (кунжутна) Ароматика – це рослинна олія, отримана з насіння кунжуту. Ця жирна олія має розслаблюючу дію і високу проникаючу здатність, тому ідеально підходить для масажу, в тому числі лікувально-профілактичного та тонізуючого. Рекомендується для догляду за сухою шкірою та такою, що лущиться, відмінно тонізує, допомогає усувати тріщини. Кунжутна олія для обличчя зменшує почервоніння, подразнення. Сезамова олія володіє природними УФ-фільтрами, тому добре захищає шкіру від шкідливого надмірного сонячного проміння. Кунжутну олію для тіла купити можна в нашому інтернет-магазині «Ароматика мрії».
Історія застосування кунжуту
Сезам і сезамова олія вже в 1500 році до н.е. стали використовуватися єгиптянами як лікувальні засоби. У стародавніх єгиптян сезам асоціювався з безсмертям. Авіценна рекомендував використовувати кашку з листя кунжуту у вигляді аплікацій при гематомах, опіках, ранах, вушному болю, укусах комах і змій. Як еліксир краси сезамове масло має тисячолітню історію. Його використовували як омолоджуючий засіб при зморшках, сухості шкіри та слизових оболонок носа й очей, застосовували для догляду за волоссям. Сезамову олію з додаванням трояндової олії застосовували від головного болю, а спільно з алое і виноградним соком – при дерматитах і бронхіальній астмі. Кунжутне масло, в якому прокип'ятили листя мирта, було визнаним засобом для зміцнення волосся.
Метод виробництва сезамової олії
Сезамову (кунжутну) олію (Olеum Sesami) отримують методом пресування з наступною рафінацією з насіння однорічної пряної рослини сезаму (кунжуту індійського) (Sesamum indicum), родина Кунжутові (Pedaliaceae).
Походження кунжуту неясне. Висловлюється гіпотеза, що він родом зі Зондських островів. У дикому вигляді зустрічається тільки в Африці. Кунжут здавна вирощують як олійну рослину в Ірані, Індії, Середній Азії, Кавказі та Закавказзі. Сировина для виробництва рослинної олії сезамової ТМ Ароматика поставляється з Китаю.
Зовнішній вигляд і склад кунжутної олії
Олія кунжуту з несмаженого насіння сезаму світла і легка, жовтого кольору.
Олія відчутно жирна і приємна на смак, з характерним для самого кунжутного насіння ароматом. Але якщо у кулінарної олії, отриманої з обсмаженого насіння, цей аромат дуже сильний, то в олії, придатної для використання в ароматерапії, він легкий, часто навіть невловимий.
До її складу входять лінолева (37-52%), олеїнова (35-40%), ліноленова (17-18%), стеаринова (4-6%), пальмітинова (7-8%), арахідонова (до 1%), міристинова (близько 0,1%) і гексадеценова жирні кислоти, а також бета-ситостерин, вітаміни Е і С. У кунжутній олії міститься сезамол (метиловий ефір оксигідрохінона), що володіє консервуючою дією і забезпечує тривале зберігання кунжутної олії.
Косметична користь кунжутної олії
Кунжутна олія широко використовується як ефективний косметичний засіб для щоденного догляду за шкірою навколо очей, за проблемною, сухою, в'янучою і шкірою, що лущиться, а також для усунення подразнень. Має омолоджувальний ефект – кунжутна олія зменшує зморшки, покращує колір обличчя, сприяє посиленому виробленню еластину і колагену.
Олія з насіння кунжуту вважається абсолютно некомедогенною. Навіть всупереч деякій жирності, вона сприяє очищенню шкіри, як і інші некомедогенні олії для жирної шкіри вона не забиває пори. Завдяки глибокому очищенню кунжутна олія регулює сальність і звужує пори жирної шкіри, освіжає проблемну шкіру. Вона також покращує стан виснаженої шкіри, забезпечує ефективне засвоєння вітамінів і мінералів.
Вважається одним з кращих натуральних зволожувачів для шкіри, особливо сильно ця дія проявляється на в'ялій і сухій шкірі. Сезамова олія здатна відновлювати пружність, свіжість, відпочивший вигляд і вирівнювати шкіру, повертати їй сяйво.
Кунжутна олія для тіла також пом'якшує огрубілі ділянки шкіри рук і ніг. Особливу цінність має сонцезахисна дія сезамової олії. Вона є природним ультрафіолетовим фільтром і здатна попереджати сонячні опіки, з цим засобом добре проводити косметологічні процедури влітку.
Дуже добре проявляє себе олія з кунжутного насіння і в догляді за волоссям. Це ідеальний засіб для ослабленого, фарбованого, тьмяного волосся, при надмірній жирності. Вона надає волоссю природний блиск, глибоко зволожує, пом'якшує його.
Способи зовнішнього застосування
Олія сезамова може застосовуватися у чистому вигляді, в складі сумішей з іншими оліями, як базова олія для створення композицій з натуральними ефірними оліями, для збагачення готових косметичних засобів: кремів, масок, шампунів, бальзамів. Використовується для аплікацій, змазувань, приготування масажних і косметичних сумішей.
Для використання натуральних рослинних олій в косметології при виробництві кремів та іншої продукції, для додавання в готові креми, для масажів з оліями рекомендуються лише рафіновані олії тому, що:
• рафінована олія більш м'яко діє на шкіру (з нею менший ризик виникнення подразнення);
• вона не має запаху (не спотворює аромату косметичного засобу, не дає алергічних реакцій);
• має триваліший термін зберігання.
Домашні рецепти від Ароматики
► Некомедогенна олія для масажу обличчя і тіла: нанести декілька крапель сезамової олії на кінчики пальців рук і легкими масажуючими рухами втерти в шкіру.
► Масаж для нігтів: потримати нігті в теплій воді з лимонним соком. Потім акуратно потерти їх щіткою. Знову занурити в розчин і витерти на сухо. Масажувати нігтьове ложе із застосуванням сезамової олії.
► Олія для масажу рук і ніг: 1 столову ложку сезамової олії, 3 краплі ефірної олії чайного дерева, 3 краплі ефірної олії розмаринової, масажуючи, втерти в шкіру рук або ніг, залишки зняти серветкою.
► Олія для обличчя: 1 столова ложка олії сезамової, 3 краплі ефірної олії ромашкової, 2 краплі ефірної олії базилікової, 1 краплю ефірної олії кипарисової. Олію втирати в очищену шкіру щодня, бажано на ніч.
► Маска для тіла зволожуюча та омолоджуюча: 3 столові ложки сезамової олії, 1 столову ложку гліцерину, 6 крапель ефірної олії м'яти перцевої, 6 крапель ефірної олії лимонної, 6 крапель ефірної олії грейпфрутової, 3 столові ложки кашки огірка змішати та нанести на тіло на 30 хвилин. Змити теплою водою.
► Олія для тіла: 100 мл сезамової олії, 50 мл соку винограду, 15 мл соку Алое Вера. Суміш нанести на тіло на 30-40 хвилин. Змити теплою водою.
Запобіжні заходи: тільки для зовнішнього застосування.
Протипоказання: індивідуальне несприйняття сезамової олії.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, у недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25 °С. Уникати потрапляння прямих сонячних променів.
Склад (INCI): Sesamum Indicum Seed Oil.
Не містить консервантів, барвників та синтетичних домішок.