Кількість
|
Вартість
|
||
|
Олія примули вечірньої (енотери) Ароматика – це рослинна олія, отримана з насіння енотери. Олія примули вечірньої допомагає очистити шкіру, зняти подразнення, розгладити зморшки. Вона сприяє відновленню пошкодженої, сухої шкіри й такої, що лущиться, запобігає передчасному старінню, живить шкіру. При різкому зниженні ваги ця корисна олія допоможе зберегти тургор і пружність шкіри. Прекрасний засіб для догляду за волоссям. Це одна з кращих олій для масажу, адже завдяки здатності підсилювати якості інших компонентів вона дозволяє домогтися глибшого розслаблення і збільшує корисний ефект. Купити кращі рослинні олії можна в нашому інтернет-магазині.
Історія застосування енотери
Енотера має давню індіанську історію застосування. Як вказує німецький дослідник індіанської медицини Christian Rätsch, індіанські племена Південної Америки ще в доколумбовий період широко використовували американські види енотери. Також відомо, що корінні племена Північної Америки (а саме черокі, ірокези, оджибве і потаватомі) використовували цю рослину в якості харчової та лікувальної культури протягом сотень років.
Примула вечірня була завезена в Європу на початку 17 століття як декоративна рослина в ботанічні сади. Її можливе застосування на кухні та як лікарської рослини було виявлено тільки більш як 100 років тому. Сьогодні енотера в основному відома як садова рослина і як лікарська рослина в спеціалізованих галузях.
Метод виробництва олії примули вечірньої
Олію примули вечірньої (енотери) (Oleum Oenothera) отримують з насіння енотери методом холодного пресування з наступною рафінацією. Примула вечірня або енотера дворічна (Oenothera biennis L. subsp. Muricata Rouy et Gamus), належить до родини Онагрові (Onagraceae). Сировина для виробництва рослинної олії примули вечірньої ТМ Ароматика поставляється з Китаю.
Зовнішній вигляд і склад олії примули вечірньої
Забарвлення олії сяюче, золотисте, таке, що переливається, блідо-жовте. Запах дуже легкий, схожий на горіховий, з відтінком риб'ячого жиру. А ось смак не дуже приємний, але і не відштовхуючий, він трохи нагадує квітковий пилок.
Склад енотерової олії вельми незвичайний. У ній містяться в меншому або більшому ступені всі провідні вітаміни та мінерали, але головною перевагою олії є її жирнокислотний склад. До 80% всієї олії становить лінолева кислота, дія якої посилена гамма та альфа-лінолевими компонентами, активізується рідкісною ейкозеновою кислотою, доповнена олеїновою, стеариновою і пальмітиновою кислотами. Поєднання компонентів в олії унікальне не в сенсі концентрації, а в плані взаємопідсилюючого співвідношення, яке відіграє роль своєрідного активатора біологічних процесів. Склад олії вечірньої примули виділяється ще й тим, що це єдина з рослинних олій, схожа за характеристиками на риб'ячий жир.
Косметична користь олії примули вечірньої
Олія примули вечірньої надає очищуючу, зволожуючу, живильну, пом'якшуючу, відбілюючу дію. Підходить для будь-якого типу шкіри, але особливо рекомендована для в'янучої шкіри, оскільки відмінно регенерує клітини та зменшує зморшки. У цій базі виражені омолоджуючі властивості, зокрема, здатність попереджати старіння і в'ялість шкіри. Особливо корисні такі олії для сухої шкіри обличчя, що в'яне. Засіб містить невелику кількість насичених жирних кислот, тому не забиває пори та добре доглядає за жирною шкірою.
Олія примули вечірньої відновлює пошкоджену, суху шкіру і таку, що лущиться, знімає почервоніння і подразнення. Крім відновлюючого, виражений в енотери й очищуючий ефект. Олія для очищення шкіри обличчя дозволяє домогтися рівної текстури та забарвлення, в тому числі сприяє виведенню пігментних плям.
Ефективна ця олія і для масажу. Вона показана людям, які активно займаються спортом, інтенсивно скидають вагу, позаяк вона сприяє підтяжці шкіри, відновленню і збереженню тургору, пружності шкіри.
Олія енотери містить токоферол, завдяки якому інтенсивно живить і зміцнює волосяні цибулини. При регулярному використанні засобів, у складі яких міститься ця олія, волосся стане більш міцним. Олія з насіння примули вечірньої відновлює волосся, бореться з сухістю шкіри голови та прибирає подразнення.
У ролі вітамінно-живильної добавки можна використовувати енотеру і в оліях по догляду за кутикулою.
Способи зовнішнього застосування
Олія примули вечірньої (енотери) може застосовуватися у чистому вигляді, в складі сумішей з іншими оліями, як базова олія для створення композицій з натуральними ефірними оліями, для збагачення натуральною олією готових косметичних засобів: кремів, масок, шампунів, бальзамів. Використовується для аплікацій, пов'язок, змазувань, приготування масажних і косметичних сумішей.
Домашні рецепти від Ароматики
► Олія для моделюючого масажу: до 1 столової ложки олії примули вечірньої (енотери) додати 5-7 крапель ефірної лимонної олії.
► Маска для рук: 1 чайна ложка олії примули вечірньої (енотери), 1 чайна ложка олії ромашкової, 1 чайна ложка олії лісового горіха. Суміш підігріти на водяній бані. Масажуючи втерти в шкіру рук. Для масляних ванн збільшити кількість олії пропорційно в 10 разів. Олію підігріти на водяній бані та занурити руки на 10-15 хвилин. Суміш можна використовувати кілька разів.
► Косметична олія для проблемної шкіри: до 50 мл олії примули вечірньої (енотери), додати по 3 краплі ефірних олій рожевого дерева, петитгрейнової, лимонної. Отриману косметичну олію наносити на шкіру перед сном. Зберігати в посуді з темного скла.
► Масляна маска для волосся: до 50 мл олії примули вечірньої (енотери) додати 6-8 крапель ефірної олії розмаринової (для темного волосся) або 6-8 крапель ефірної олії ромашкової (для світлого волосся) або по 3-4 краплі ефірних олій розмаринової та ромашкової. Нанесіть олію на волосся і шкіру голови, надіньте поліетиленову шапочку на голову і загорніть все одним-двома рушниками (голова має бути в теплі). Тримати не менше ніж годину (можна на ніч).
► Косметична олія для сухої шкіри обличчя: узяти в рівних пропорціях олії примули вечірньої (енотери), авокадо, зародків пшениці та кунжутної. Змішати. Наносити на шкіру обличчя на ніч.
► Олія для в’янучої шкіри обличчя: до 30 мл олії примули вечірньої (енотери) додати 1 краплю ефірної олії розмаринової, 2 краплі ефірної олії санталової, 2 краплі ефірної олії рожевого дерева, 2 краплі ефірної олії трояндової. Можна використовувати як маску.
Запобіжні заходи: тільки для зовнішнього застосування.
Протипоказання: індивідуальне несприйняття олії примули вечірньої.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, у недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °С. Уникати потрапляння прямого сонячного проміння.
Склад (INCI): Oenothera Biennis Oil.
Не містить консервантів, барвників та синтетичних домішок.