Кількість
|
Вартість
|
||
|
Олія амарантова Ароматика – це рослинна олія, отримана з насіння амаранта. У її складі переважають поліненасичені жирні кислоти, вміст яких сягає 77%, причому 50% становить найважливіша з них лінолева кислота. Але унікальність амарантової олії визначають все ж два інших її компонента: сквален і вітамін Е в рідкісній, особливо активній токотрієнольній формі. Вони є найсильнішими антиоксидантами, що захищають живі клітини від окисного пошкодження вільними радикалами. Високий вміст цих рідкісних і надзвичайно ефективних компонентів робить амарантову олію унікальним оздоровчим й омолоджувальним природним засобом. А завдяки таким речовинам як фітостероли та фосфоліпіди, вона має унікальну біологічну цінність для регенерації та живлення шкіри. Застосування такої олії в косметичному догляді дозволить Вам надовго зберегти свою молодість і красу.
Історія застосування амаранта
Слово "амарант" (від грец. Αμάρανθος або Αμάραντος) – означає нев'янучу, вічну квітку, оскільки висушені колосоподібні суцвіття цієї рослини можуть зберігати свою форму протягом 3-4 місяців, тому нерідко їх сушать на зимовий час. За це в народі амарант прозвали "зимовим другом людей".
Його корисні властивості відомі людству протягом тисячоліть. Батьківщиною амаранту вважають Центральну Америку, де з незапам'ятних часів він поряд з бобами та кукурудзою був однією з основних харчових культур індіанців Нового Світу. Його навіть називали "пшеницею ацтеків" та "хлібом інків". Стародавні ацтеки вважали амарант символом безсмертя, віри, вірності, сталості у коханні та вірили, що він наближає людину до богів. Вважалося, що саме зерна амаранта допомагали індіанцям бути такими сильними та спритними. Після завоювання Америки іспанськими конкістадорами, ця культура була забута – іспанці називали амарант "рослиною диявола", оскільки індіанці використовували його для вигнання злих духів.
У Європі ця квітка була присвячена жерцю Артеміди Амарінту – правителю міста та повелителю полювання. Греки вважали, що ця рослина має потужні лікувальні властивості та використовували її як символ безсмертя для прикрашання зображень богів та героїв.
Сьогодні амарант вирощується у деяких регіонах як зернова культура. В Індії та Південній Америці, де він відомий під назвою кивіча, амарант вживають в їжу. Відсутність клейковини та високий вміст білка робить рослину цінною для хворих на целіакію і вегетаріанців. Також використовується як декоративна рослина. В англомовних країнах амарант відомий під назвою "кохання-брехня-кровотеча" (англ. love-lies-bleeding), у вікторіанській мові квітів служив символом "безнадійного кохання".
Метод виробництва амарантової олії
Амарантову олію (Oleum Amaránthus) отримують методом холодного пресування з наступною рафінацією з насіння щириці хвостатої (Amaranthus caudatus), родина щирицеві. Інші її назви – амарант, оксамитник хвостатий, лисячий хвіст садовий, щир червоний, щириця червона.
Це однорічна рослина з прямим, гіллястим, потовщеним малиновим або зеленим стеблом заввишки 100-130 см. Вона утворює малиново-червоне суцвіття – складногіллясту мітлу, що поникає у вигляді довгого пензля довжиною 30-60 см. В ній і дозріває дрібне насіння.
Склад олії амаранта
Амарантова олія багата на ненасичені жирні кислоти (лінолеву (Омега-6), олеїнову (Омега-9), пальмітинову, лінолеву (Омега-3), стеаринову), особливу форму вітаміну Е, вітаміни В1, В2, D, мінерали, каротиноїди. Але ефективність корисної дії цієї олії забезпечується наявністю у ній сквалена. З доступних джерел саме насіння амаранта показує найбільший відсоток вмісту сквалена (до 8%), адже перевершує показники сквалена в печінці глибоководної акули (1-1,5%), тоді як у традиційних рослинних оліях його вміст, як правило, не перевищує відсотка.
Сквален, природний ациклічний тритерпен із шістьма подвійними ненасиченими зв'язками, за результатами медичних досліджень визнаний найважливішою біологічно активною речовиною, що виконує роль регулятора обміну ліпідів і стероїдів. Він запобігає процесам перекисного окиснення ліпідів, тому в амаранті виконує роль найсильнішого антиоксиданту та є попередником цілої низки стероїдних гормонів. Сквален є природним компонентом шкірного сала (вміст – 15%), який підвищує захисні властивості шкіри, має протизапальну, регенерувальну та потужну ранозагоювальну дію.
Косметична користь амарантової олії
У косметології олія застосовується в масажній практиці для посилення ефекту, а також у процедурах покращення стану шкіри. Оскільки сквален виступає одним із природних компонентів шкірного покриву, він допомагає олії амаранта швидко вбиратися і не залишати жирного блиску на шкірі. Але головна косметична функція сквалена – це підтримання оптимальної вологості шкіри, збагачення клітин шкіри киснем і захист від вільних радикалів.
Всі ці властивості значно уповільнюють старіння шкіри, тому олія амаранта надає сильну омолоджувальну та регенерувальну дію на шкіру, зволожує її та робить більш пружною. Вона розгладжує зморшки, вирівнює колір шкіри, попереджає раннє провисання та в'ялість епідермісу, що робить олію відмінним інструментом для догляду за зрілою, млявою, в'янучою і втомленою шкірою обличчя, шиї, декольте та всього тіла.
Засіб можна застосовувати для догляду за шкірою з дерматологічними проблемами. Він заспокоює запалену шкіру, знімає набряклість і лущення, а також допомагає швидко відновити пересушену та потріскану шкіру губ. Олія з насіння амаранта також застосовується як природний сонцезахисний крем для тіла.
Це хороша базова олія для косметичних і масажних сумішей, що сприяє швидкому проникненню живильних і лікарських речовин у клітини та тканини шкіри. Масаж з цим засобом дуже ефективний для корекції фігури та втрати зайвої ваги. Під час процедури олія амранта робить активний ефект на підшкірний жировий шар шкіри, збільшуючи приплив крові, що, своєю чергою, допомагає покращити засвоєння активних компонентів олії та видалення токсинів, що призводить до помітного зниження об'єму жирових клітин. Фігура стає стрункішою, а силует чіткішим.
Амарантова олія має багато переваг не тільки для шкіри тіла, але і для волосся. Вона допомагає запобігти випаданню волосся, живить сухе і ламке волосся, робить пасма більш пружними та сяючими, а також гальмує передчасне посивіння волосся. Продукт позбавляє сухості шкіри голови, попереджаючи лупу.
Способи зовнішнього застосування
Олія амаранта може застосовуватися у чистому вигляді, в складі сумішей з іншими оліями, як базова олія для створення композицій з натуральними ефірними оліями, для збагачення натуральною олією готових косметичних засобів: кремів, масок, шампунів, бальзамів. Використовується для аплікацій, пов'язок, змазувань, приготування масажних і косметичних сумішей.
Домашні рецепти від Ароматики
► Олія для проблемної шкіри: невелику кількість амарантової олії нанести тонким шаром на шкіру та втерти м'якими масажними рухами. Після вбирання залишки олії видалити серветкою. Олія поглинається шкірою досить швидко, оскільки містить великий відсоток сквалена, що є важливим компонентом шкіри людини. Можливе застосування олії у вигляді пов'язок.
► Маска для гарного кольору обличчя: 1 чайну ложку косметичної глини розчинити в чистій воді, а потім змішати з 1 столовою ложкою амарантової олії. Нанести на очищену шкіру обличчя (крім області навколо очей і рота). Через 15 хвилин змити теплою водою. Робити маску 1-2 рази на тиждень.
► Маска проти зморшок: змішати олію амаранту та лимонний сік у пропорції 1:1. Змащувати обличчя отриманою сумішшю 2 рази на тиждень.
► Ванна для помʼякшення шкіри: приймати ванну з додаванням суміші з 50 мл молока і 50 мл амарантової олії. Якщо регулярно приймати такі ванни, шкіра стане помітно м'якшою.
► Маска для сухого та ламкого волосся, проти сухої лупи: змішати пів чашки меду та чверть чашки теплої амарантової олії (якщо у Вас жирне або нормальне волосся краще обмежитися 2 столовими ложками олії). Швидко нанести на волосся, надіти шапочку для душу, обернути голову рушником і залишити маску на 20-30 хвилин. Змити шампунем. Якщо на мед алергія, можна зробити маску лише з амарантової олії.
► Живильна маска для волосся: змішати разом 2 столових ложки амарантової олії, 1 столову ложку олії авокадо та 1 столову ложку меду. Нанести маску на волосся і залишити на 20 хвилин. Потім вимити волосся м'яким шампунем і ретельно прополоскати волосся водою.
► Догляд за руками: змішати 2 столові ложки амарантової олії та 1 столову ложку солі грубого помелу. Втирати отриману суміш в шкіру рук, потім змити водою. Використовувати 1 раз на тиждень.
Запобіжні заходи: тільки для зовнішнього застосування.
Протипоказання: індивідуальне несприйняття олії амаранта.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, у недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °С. Уникати потрапляння прямого сонячного проміння.
Склад (INCI): Amaranthus Caudatus Seed Oil.
Не містить консервантів, барвників і синтетичних домішок.