Кількість
|
Вартість
|
||
|
Олія моринги Ароматика – це рослинна олія, отримана з насіння дерева моринги маслянистої. Використовується у догляді за шкірою та волоссям як зволожувач та кондиціонер, відома своїми очищуючими властивостями та призначена для глибокого живлення, омолодження та відновлення шкіри. Олія вважається сильним антиоксидантом, тому з успіхом застосовується у складі засобів проти старіння для розгладження зморшок, усунення слідів втоми, сухості та в'ялості. Також це ефективний масляний засіб для догляду за проблемною шкірою. Рекордно високий вміст олеїнової кислоти гарантує глибоке проникнення в шкіру та «доставку» вітамінно-живильного комплексу біологічно активних речовин, а також запобігає втраті вологи в шкірі. Вона напрочуд стійка, чудово зберігається, довго не прогоркає і стабілізує будь-яку іншу базу. Також сприяє виробленню мелатоніну, тому її часто додають у засоби для засмаги. Морингова олія здатна сама по собі очистити шкіру голови й видалити забруднення без жодних шампунів. Крім того, вона добре зміцнює волосся, стимулює його зростання і покращує стан шкіри голови. Крім косметології, олія моринги також знайшла своє застосування і в парфумерній промисловості, головним чином, як закріплювач духів (ароматів) завдяки здатності утримувати запахи. Найрідкісніші та унікальні рослинні олії можна купити в інтернет-магазині «Ароматика мрії».
Історія застосування моринги
Про обробіток цієї культури згадується в документальних джерелах багатотисячної давності. Моринга – рослина, яка протягом багатьох століть застосовувалася у косметичних цілях. Зокрема, олію насіння моринги використовували римляни, греки та єгиптяни як крем для шкіри та парфумерний засіб. Властивість олії як антиоксиданту була відома ще в Стародавньому Єгипті, оскільки єгиптяни поміщали амфори з олією моринги у склепи. У країнах Центральної Америки її листя прикладали як припарки на виразки, а олію застосовували зовнішньо для лікування захворювань шкіри.
Знання про її корисні властивості призвели до того, що у рослини з'явилася велика кількість назв, включаючи «очищаюче дерево», «дерево барабанних паличок» та «найкращий друг матері» (завдяки здатності посилювати родову діяльність). На батьківщині морингу називають «диво-деревом» через широкий спектр використання. Його використання людиною практично безвідходне. Воно вживається в їжу, з нього роблять олію, а також використовують як джерело деревини. Навіть тверда деревина моринги знаходить своє застосування: з неї одержують унікальний барвник. Майже всі частини рослини знаходять застосування у народній індійській медицині (листя, кора, коріння, плоди, квіти, насіння, смола).
Майже всі частини моринги їстівні, але особливо цінуються не плоди, зелень чи квіти, а корінь. У морингового дерева він дуже живильний і корисний, його вважають одним із делікатесів азійської кухні. До речі, англійську назву моринги «хрінне» або «редисове» дерево отримало через гострий смак коріння, що нагадує хрін або редьку. Жменя листя моринги може задовольнити денну потребу десяти осіб у вітаміні А. Моринга містить велику кількість мінералів, а також повний комплекс амінокислот, що містяться в м'ясі. Олія моринги також використовується в їжу, вона нагадує за складом оливкову олію, але набагато легша. Крім цього, її насіння використовують для очищення води в місцях із питним дефіцитом.
Олія насіння моринги маслянистої має потенціал для використання як біопалива, а також використовується художниками.
Метод виробництва морингової олії
Олію моринги отримують методом холодного пресування насіння моринги маслянистої (Moringa oleifera), родина морингові (Moringacea). Моринга являє собою вічнозелене дерево, що добре гілкується та виростає до 7-12 м. Насіння дерева має форму маленьких світло-коричневих трикутних пірамідок з невеликими крильцями по ребрах, які містять близько 30-40% жирної олії.
Це швидкозростаюче посухостійке дерево, що походить з південних передгір'їв Гімалаїв, північної Індії та Аравії. Широко культивується в Африці, Центральній та Південній Америці, Мексиці, Індії, Шрі-Ланці, Малайзії та на Філіппінах.
Зовнішній вигляд і склад олії моринги
Це світла жовто-зелена масляниста рідина з характерним легким запахом. При зниженій температурі олія може застигати, а її тверда фракція може випадати в осад. Це є нормою і не впливає на властивості кінцевого продукту.
Моринга – одне з найбагатших джерел вітамінів (В1, В2, В3, В6, В7, D, E, К) і мінеральних речовин (залізо, калій, магній). Унікальний склад морингової олії не тільки визначає її косметичні та цілющі властивості, але й забезпечує дуже високу стабільність. Це чудовий антиоксидант, який і сам не псується під впливом тепла та сонця, і продовжує термін зберігання інших олій. Унікальна стійкість – результат високого вмісту бегенової кислоти: жодна інша рослинна олія не може похвалитися 8% цієї сполуки у складі. Таким чином вона стабілізує будь-яку іншу базу і повністю компенсує її схильність до швидкого прогоркання (це справедливо навіть для горіхових олій та енотери).
За складом найбільш близька до олії лісового горіха, але практично не містить поліненасичених жирних кислот, зате має невеликий відсоток рідкісної пальмітолеїнової кислоти. Олія відрізняється високим вмістом насичених жирних кислот – олеїнової (близько 71%), стеаринової та арахінової кислот, а також фітостеролів (бета-ситостеролу) і токоферолів. Моринга містить бета-каротин, амінокислоти, які мають значний вплив на пружність шкіри.
Косметична користь олії моринги
Олія з насіння моринги є одним із найсильніших антиоксидантів, тому дозволяє захищати шкіру від фотоушкоджень та впливу негативних факторів навколишнього середовища.
Крім того, в олії є мікропротеїни, які відіграють роль додаткового захисту шкіри від токсинів і радикалів на клітинному рівні, не дозволяючи забрудненому середовищу та окисам металів проникати в шкіру та надавати на неї негативний вплив. Вони захищають фібробласти від ртуті та кадмію, нейтралізують шкідливий вплив на шкіру тютюнового диму.
Це дуже легка, майже невагома олія, яка практично не відчувається і здається шовковистою. Завдяки поєднанню жирних кислот, олія наближається до оливкової за здатністю ефективно засвоюватись епідермісом. Вона текуча, легка і швидко розподіляється по поверхні шкіри, добре вбирається. Вона відразу відчувається як пом'якшувальна, хоча основна дія відбувається на клітинному рівні. Ці властивості з успіхом використовуються в масажних сумішах з моринговою олією в основі.
Морингова олія також може замінити оливкову в плані очищення. При постійному застосуванні вона очищає пори, стягує їх, сприяє усуненню ороговілих клітин і значно скорочує ризик виникнення акне. Вона буквально чистить шкіру від зовнішніх та внутрішніх забруднень. Її додають у мило і засоби для вмивання, гелі для душу та лосьйони, що очищають.
Олія володіє балансуючою дією на виробництво шкірою себуму, тому підходить для застосування на жирній шкірі. Суху шкіру цей засіб живить і зволожує, захищає її, він знімає подразнення і лущення. Олія покращує колір обличчя, тому ефективна для тьмяної, сірої шкіри, шкіри "курця".
Комбінація унікальних зволожуючих властивостей з антиоксидантними характеристиками робить морингу однією з найсильніших баз, здатних стимулювати оновлення, регенерацію та допомагає вирішити серйозні проблеми зі станом епідермісу. Відновлюючи глибокі шари епідермісу, моринга сприяє видимій та успішній профілактиці та боротьбі з віковими змінами шкіри. Вона розгладжує дрібні зморшки і повертає втрачений тургор.
Стійкість олії до окислення дозволяє включати її в денні доглядові засоби для літа. До того ж морингова олія сприяє виробленню мелатоніну, тому її додають у засоби для засмаги. Рослина багата на тирозин, що сприяє виробленню меланіну в шкірі, і відрізняється високим вмістом кальцію, який підвищує енергію клітин шкіри і сприяє гарній засмазі. До того ж вона містить багато міді, яка посилює дію меланіну.
Незамінна і здатність олії моринги стимулювати зростання волосся, ефективно проникаючи в коріння, живлячи і зміцнюючи його. Її використовують при серйозних проблемах, що потребують одночасного покращення стану шкіри голови та структури волосся. Вона запобігає появі посічених кінців, пом'якшує шкіру голови і допомагає боротися з лупою. Її часто додають до шампунів, масок, кондиціонерів та сумішей доглядових олій для волосся.
На волосся олія моринги діє як кондиціонер та антистатик. Як кондиціонер, моринга навіть після першого застосування покращує волосся – дарує йому об'єм, м'якість, шовковистість і блиск. Детокс-ефект діє і на волосся: моринга очищає шкіру голови і волосся від нашарування полютантів, досить просто втерти її в шкіру голови, а потім змити – це видалить глибокі забруднення, а заразом зволожить шкіру голови.
Використання олії моринги у парфумерії
Унікальна стабільність моринги проявляється і в її здатності зберігати запахи. Це одна з олій, що найбільш підходять для анфлеражу, масляних витяжок, адже посилює ароматність отриманого продукту. Вона незамінна в домашній косметиці та парфумерії, адже буквально поглинає та утримує запахи, тому є гарним фіксатором ароматів. Завдяки доданню цієї олії навіть летючі речовини зберігатимуть свої нотки протягом дуже довгого терміну.
Способи зовнішнього застосування
Олія морінги може застосовуватися в чистому вигляді, у складі сумішей з іншими оліями, як базова олія для створення композицій з натуральними ефірними оліями, для збагачення натуральною олією готових косметичних засобів: кремів, масок, шампунів, бальзамів. Використовується для аплікацій, пов'язок, змазувань, приготування масажних і косметичних сумішей. Мінімальна концентрація морінгової олії для прояву її властивостей у сумішах – 3%. У ролі стабілізуючої добавки олія морінги використовується в концентрації від 3 до 50%.
Запобіжні заходи: тільки для зовнішнього застосування.
Протипоказання: індивідуальне несприйняття олії морінги.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, у недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °С. Уникати потрапляння прямого сонячного проміння.
Склад (INCI): Moringa Oleifera Seed Oil.
Не містить консервантів, барвників та синтетичних домішок.