Кількість
|
Вартість
|
||
|
Шавлії лікарської ефірна олія Ароматика – це ефірна олія, отримана з квітучих пагонів шавлії лікарської. Її свіжий аромат надає пом'якшувальну дію, заспокоюючи та врівноважуючи емоції. Така олія стане у пригоді студентам, школярам та людям, яким потрібно запам'ятовувати великий масив інформації, адже її запах підвищує ємність та продуктивність памяті. Олія допомагає доглядати за жирною шкірою з розширеними порами, використовується для відновлення еластичності та пружності шкіри, та вцілому для омолодження. Ефірна олія шавлії лікарської також усуває надмірну пітливість і неприємні запахи тіла, тому часто використовується як компонент дезодорантів при надмірному потовиділенні. Але найяскравішою косметичною якістю шавлії є її здатність відновлювати силу і тонус волосся. Інтернет-магазин «Ароматика мрії» пропонує Вам купити ефірні олії недорого.
Історія застосування шавлії лікарської
Лікарські властивості шавлії цінувалися ще з давніх часів. У перекладі з латині назва «шавлія» має спільний корінь зі словом «порятунок». Стародавні цілителі вважали шавлію травою, яка рятує від усіх хвороб і дарує довголіття, а римляни називали «священною травою».
Цю рослину здавна вирощували на острові Крит і використовували як пряну і лікарську рослину. Гіппократ, Діоскорид та інші стародавні медики вважали шавлію священною травою і символом довговічності. Її рекомендували при захворюваннях горла, атеросклерозі, як засіб захисту від чуми, для загострення пам'яті в молодості та збереження її в старості, а також при жіночому безплідді. В Єгипті жінки використовували шавлію, щоб підвищити народжуваність після воєн. Китайці також застосовували шавлію лікарську для лікування безпліддя. У народній медицині її використовували для полоскання горла, відбілювання зубів і дезінфекції ясен, при головному болю. Листя шавлії усувають будь-які неприємні запахи, а також запах з рота. Шавлію лікарську пили як чай в Англії до ввезення традиційного чаю з Китаю і додавали в тонізуючі напої. Такі напої служили для профілактики простудних захворювань.
Зараз шавлія лікарська як садова, лікарська та ароматична рослина культивується на всіх континентах і є офіцінальним (фармакопейним) видом в багатьох країнах.
Метод виробництва ефірної олії шавлії лікарської
Ефірну олію шавлії лікарської (Oleum Salviae) отримують методом парової дистиляції з неодерев'янілих квітучих пагонів шавлії лікарської (Salvia оfficinalis L.), родина Губоцвіті (Labiatae).
Батьківщиною шавлії лікарської вважається Мала Азія, звідки вона розійшлася по країнах Балканського півострова і Середземномор'я (Італія, Греція, Албанія, республіки колишньої Югославії). Як садова, лікарська, декоративна та ароматична рослина в невеликих кількостях культивується по всій Європі, а основними центрами її культури є країни колишньої Югославії (район Далмації), Франція, Італія, Марокко і Румунія. Сировина для виробництва ефірної олії шавлії лікарської ТМ Ароматика поставляється з Молдови.
Властивості ефірної олії шавлії лікарської
Ефірна олія шавлії лікарської – це світло-жовта або зеленувато-жовта рухома рідина з деревинно-трав'яним запахом. Аромат цієї олії свіжий, холодний, димний, терпкий, пряно-трав'яний, камфорний.
Для парфумерних цілей ефірна олія шавлії лікарської використовується в порівняно невеликих кількостях, головним чином в чоловічій парфумерії. ЇЇ додають в шипр, духи, одеколони й пряні чоловічі аромати для лосьйонів після гоління і туалетної води.
Косметична користь ефірної олії шавлії лікарської
Якщо Ви не знали, які ефірні олії для волосся корисні, то найяскравішою косметичною якістю шавлії є її здатність відновлювати силу і тонус волосся. Олія не тільки дезодорує волосся, а й перешкоджає його випадінню, повертає локонам силу, енергію, тонус, блиск і еластичність. Шавлія лікарська також зменшує сальність волосся, бореться з лупою.
Ефірна олія шавлії активно використовується для догляду за жирною шкірою, оскільки вона балансує виробництво шкірного сала (себума) і ефективно звужує розширені пори. Результативно себе проявляє і в догляді за нормальною та зрілою шкірою. Шавлієві ефірні олії для обличчя допомагають при подразненнях, запобігають появі зморшок, допомагають зберегти шкіру молодою і здоровою.
Шавлієві ефірні олії для тіла регулюють потовиділення, усуваючи надмірну пітливість і неприємні запахи тіла, тому підходять в якості натурального дезодоранту. Масаж і компреси з шавлієвою олією зменшують набряки, її можна застосовувати при целюліті.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія шавлії лікарської, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія шавлії лікарської в ароматерапії
Шавлієва олія є ефективним психо-емоційним регулятором. У дуже малих дозах може надавати пом'якшувальну дію, заспокоюючи та врівноважуючи емоції. Своїм холодним, освіжаючим ароматом вона сприяє зняттю напруги.
Лікарська шавлія допомогає позбутися слабкості, апатії, байдужості до життя. Ця ефірна олія відкриває шляхи до пошуку нової особистісної мотивації, саморозвитку та самовираження. Вона підвищує ємність і продуктивність пам'яті, загострює чуттєве сприйняття. Ароматна олія вважається олією зрілості, мудрості, витримки й стабільності. Вона надихає на продумані рішення, сміливі вчинки та соціальний успіх.
Як афродизіак, олія шавлії довела свою ефективність щодо подружніх пар, чиє сімейне життя дало тріщину, можливо, під тиском фінансових або інших турбот, що викликають напругу.
Побутове застосування ефірної олії шавлії лікарської
У аромалампах ці ефірні олії для кімнати використовують для очищення та ароматизації повітря приміщень (особливо в офісах).
Це аромат-репелент, який відлякує комарів. Олію лікарської шавлії застосовують також при укусах комах для зменшення подразнення шкіри.
Поєднання шавлії лікарської з оліями
Шавлієва олія в композиціях добре поєднується з чебрецевою, базиліковою, сосновою, кедровою, коричною, геранієвою, лавандовою ефірними оліями, а також оліями цитрусових і олією материнки. Можна також поєднувати з оліями анісу, гвоздики, імбиру, ісопу, ладану, лимонної трави, меліси, мирта, мускатного горіха, неролі, пачулі, троянди, розмарину, рожевого дерева, цитронелли, чорного перцю. Компліментарний аромат – лімет.
Відмінну синергію показують наступні ефірні олії: герань – протитютюновий вплив, лавр благородний – регулює потовиділення, шавлія лікарська + безсмертник + шипшина – для швидшого відновлення шкіри.
Способи застосування ефірної олії шавлії лікарської Ароматика
► Збагачення косметичних засобів: 3-5 крапель шавлієвої олії або її суміші з іншими оліями додати до 10-15 г (мл) основи (рослинної олії, крему, лосьйону, ополіскувача, шампуню та ін.).
► Масаж: 4-5 крапель шавлієвої олії або її суміші з іншими оліями змішати з 1-2 столовими ложками будь-якої рослинної олії (персикових кісточок, мигдалевої, жожоба й ін.) або обраного Вами крему.
► Ванни: У наповнену ванну (37-З8 °С) додати 7-10 крапель шавлієвої олії або її суміші з іншими оліями, попередньо змішаних з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Тривалість процедури 10-15 хв.
► Ароматизація приміщення: 2-3 краплі шавлієвої олії або однієї з композицій олій додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Можуть використовуватися ефірні олії для дифузора. Тривалість процедури 15-30 хв.
Застереження: тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі – промити великою кількістю води. Не застосовувати дітям до 6 років, вагітним і в період бажаного годування дитини грудьми, а також при епілепсії та гіпертонії високого ступеня. Не застосовувати одночасно з препаратами, що містять залізо та алкоголь.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, в недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °C. Уникати потрапляння прямих сонячного проміння.
Склад (INCI): Salvia Officinalis Oil.