Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ладану ефірна олія Ароматика – це ефірна олія, отримана зі смоли дерева босвелії священної або ладанного дерева. Аромат ладану швидко виводить з пригнічених станів, дає відчуття внутрішнього спокою і благоденства. Рекомендується для ароматизації приміщень, особливо у несприятливий осінньо-зимовий період. Є потужним відновлюючим засобом для шкіри, який тонізує, омолоджує шкіру, допомагає усувати зморшки, а також добре зміцнює волосся. Цей косметичний засіб застосовується для регенерації, підвищення пружності та еластичності шкіри. Купити ефірні олія для здоров'я і краси можна в нашому інтернет-магазині.
Історія використання ладану
З давніх-давен ладан і ладанна олія асоціюється з релігійними ритуалами для очищення і вигнання нечистої сили. Ладан і смирна – перші рослинні смоли, які в Стародавньому Єгипті використовували в кадильницях для очищення повітря в кімнатах з хворими. Як пахощі вони з античних часів застосовувалися в Індії, Китаї, а також при християнських богослужіннях. Ці смоли цінувалися нарівні з дорогоцінними каменями, і, згідно з Біблією, три королі принесли їх в дар на честь народження Христа. Секрет такої популярності ладану полягає в тому, що серед інших своїх властивостей, він володіє здатністю уповільнювати дихання, приводячи людини в стан глибокого спокою, необхідного для молитви та медитації.
Крім церемоніального і ритуального призначення, ладан використовувався в косметиці та медицині. У всі часи його застосовували для лікування респіраторних захворювань, нервових розладів, порушень травлення, інфекцій сечовивідних шляхів, сифілісу, шкірних хвороб. Стародавні єгиптяни застосовували ладан для приготування омолоджувальних масок для обличчя і при бальзамуванні.
У сучасній ароматерапії ефірну олію ладану використовують у ваннах, компресах, аромалампах, лосьйонах, а також в масажних сумішах. Крім того, олія і смола ладану використовуються як фіксатор і аромат при виготовленні мила, дезодорантів і духів східного напрямку, переважно чоловічих.
Метод виробництва ефірної олії ладану
Ефірну олію ладану (Oleum Olibani) отримують з камедесмоли босвелії священної, званої ладаном або олібанумом (Boswellia carteri Birdw., а також Boswellia sacra Flueck.), родина Бурзерові (Burseraceae). Смолу, яка з тріщин або спеціальних надрізів на стовбурах дерев босвелій, спочатку висушують, а потім розчиняють в спирті (75%) і випарюють у вакуумі, отримуючи резиноїди, з яких паровою дистиляцією виділяють ефірну олію олібанум.
Поширення рослини: Аравійський півострів (Ємен, Оман) і Північно-Східна Африка (Сомалі). Видобуток цієї ароматної речовини майже не змінився за останні тисячоліття. Сировина для виробництва ефірної олії ладану ТМ Ароматика поставляється з Франції.
Властивості ладанної ефірної олії
Це світло-жовта або зеленувата рідина, що має приємний пряний запах. Аромат цієї олії бальзамічний, з камфорним відтінком і лимонною нотою.
Косметична користь ефірної олії ладану
Ефірна олія ладану, з її потужними стягуючими та оновлюючими властивостями, являється винятковим засобом для догляду за шкірою, особливо сухою. Це чудовий тонізуючий засіб, який омолоджує та оновлює шкіру, підвищує її пружність, дає можливість її підтягти, позбутися в'ялості шкіри, допомагає розгладжувати складки та зморшки. Володіючи відбілюючою дією, ладан вирівнює колір шкіри. Ефірна олія ладану проявляє універсальність в косметології, також підходить для жирної та проблемної шкіри.
Практично кожному підійде ароматна олія ладану для волосся: з одного боку, вона стимулює ріст волосся, зменшує його випадіння і прояви лупи, з іншого, зміцнює ламке і тонке волосся, відновлює його цілісність. Також повертає природний блиск і силу тому волоссю, яке начебто здорове, але не виглядає напрочуд чудово.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія ладану, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія ладану в ароматерапії
Вдихання аромату ладанної олії або прийняття з нею ванни усуває такі негативні емоції, як занепокоєння, гнів, страх, нав'язливі думки, допомогає знімати стресові стани, приносить відчуття внутрішнього спокою. Заспокійливі аромаолії допоможуть зігрітися і розслабитися, також застосовуються для поліпшення сну.
Ладан – це аромат для медитації, самопроникнення, відчуття світу, зміцнення віри та сили. Його ефірна олія створить медитативний настрій, впорядкує Ваші думки, принесе відчуття благоденства. Аромат ладану наповнює енергією, підіймає загальний тонус, створює піднесений настрій, сприяє концентрації уваги.
Поєднання ладану з оліями
Ефірна олія ладану добре поєднується з геранієвою, апельсиновою, бергамотовою, сосновою, розмариновою, лавандовою, шавлієвою, санталовою і коричною ефірними оліями. Часто використовується в поєднанні з мирровою, добре «працює» з оліями неролі, грейпфрута, базиліка, меліси, пачулі. Компліментарним є олія рожевого дерева.
Способи застосування ефірної олії ладану Ароматика
► Збагачення косметичних засобів: 2-5 крапель олії ладану або її суміші з іншими оліями додати до 10-15 г (мл) основи (рослинної олії, крему, тоніка, шампуню, ополіскувача, маски й т.д.).
► Масаж: 3-5 крапель олії ладану або її суміші з іншими оліями змішати з 1 столовою ложкою будь-якої рослинної олії (жожоба, мигдалевої, персикових і виноградних кісточок та ін.) або обраного Вами крему.
► Ванни: Можна застосовувати заспокійливі олії для ванни. У наповнену ванну (37-38 °С) додати 3-5 крапель олії ладану або її суміші з іншими оліями, попередньо змішаних з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Тривалість процедури – 10-20 хв.
► Баня і сауна: Для ароматизації повітря в лазні та сауні шляхом нанесення на розжарені камені 3-5 крапель олії розвести в 500 мл води.
► Ароматизація приміщення: 3-5 крапель олії ладану або її суміші з іншими оліями додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Тривалість процедури – 15-30 хв.
Застереження: тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі – промити великою кількістю води. Не застосовувати при вагітності.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, в недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °C. Уникати потрапляння прямих сонячного проміння.
Склад (INCI): Boswellia Carterii Oil.