Кількість
|
Вартість
|
||
|
Органічна ефірна олія евкаліптова – це ефірна олія, отримана з листя і пагонів евкаліпта, сировина для якої вирощувалась в екологічно чистих районах. Ефірна олія не містить пестицидів, ГМО, наноматеріалів, феноксіетанолу, синтетичних домішок, ароматизаторів чи барвників. Екологічність цього косметичного продукту підтверджено сертифікатом ECOCERT (ЕКОСЕРТ), виданим відповідним органом по сертифікації та контролю органічних продуктів, створеним у Франції в 1991 році. Працюючи в більш ніж 80 країнах, він став однією з найбільших організацій по сертифікації органічних продуктів у світі та одним з найвідоміших лейблів в галузі стандартизації натуральної косметики. Стандарт Ecocert встановлює, що інгредієнти отримані з поновлюваних ресурсів і зроблені з використанням екологічно безпечних процесів. Ефірна олія евкаліпта від бренду Ароматика сертифікована Ecocert Greenlife за стандартом COSMOS ORGANIC, за що має відповідне маркування на етикетці.
Евкаліптова ефірна олія – одна з найбільш ефективних олій для ароматизації приміщень в несприятливий осінньо-зимовий період. Її свіжий аромат підходить для ароматизації дитячих кімнат. Це відмінний регенеруючий і дезодоруючий засіб, який допомагає очищати, відбілювати шкіру та покращує її стан, перешкоджає випадінню волосся. Це аромат продуктивного мислення і логіки. Евкаліптова олія усуває сонливість і підвищену стомлюваність, посилює концентрацію уваги та покращує розумову діяльність. Це одна з найбільш універсальних ефірних олій в ароматерапії. Купуйте сертифіковані органічні олії в інтернет-магазині «Ароматика мрії».
Історія застосування евкаліпта
Евкаліпт – одне з найвищих дерев, родом з Австралії. Саме австралійські аборигени й виявили першими цілющі властивості евкаліпта. Евкаліпти – відмінні паркові дерева з яскраво вираженими фітонцидними властивостями. Їх посадки осушують ґрунт, знижують рівень ґрунтових вод. Евкаліпти зіграли величезну роль в осушенні та оздоровленні заболочених земель Колхіди.
Колись ця грузинська територія була зайнята смердючими болотами, яка просто кишіла шкідливими комарами, які розносять малярію. Ботаніки, які прибули в Колхіду в 1904 році, висадили на її території всього 30 дерев, придбаних за власні кошти, які дали вже приголомшливий результат, оскільки болота почали висихати, а комарі пропадати. Пізніше висадки евкаліптів проводилися місцевою владою, в результаті чого ця земля позбулася боліт і малярії, а Колхіда стала одним з найпривабливіших куточків планети, популярною здравницею і туристичною перлиною.
Високий, статний австралієць евкаліпт в перекладі з грецького означає «той, що приховує благо». Можливо, він отримав це ім'я завдяки ботанічній особливості ховати свої бутони під чашолистками, а можливо – через свої цілющі властивості, що дарують аптечному і косметичному виробництву чудові препарати й засоби. Тим часом близько знайомі з евкаліптом ласкаво звуть його «безстидницею». І не випадково. Адже він так і норовить похизуватися оголеним стовбуром, проявляючи свою індивідуальність і щорічно скидаючи кору, а не листя.
Евкаліпти здавна вважалися лікарськими рослинами. Сушені листя курили при бронхіальній астмі. Аборигени здавна називали евкаліпт деревом від лихоманки, яку лікували димом від спалювання його листя. Препарати евкаліпта з успіхом використовувалися при гарячкових станах, що супроводжують такі інфекційні захворювання, як холера, малярія, тиф, бронхіт, пневмонія, дизентерія, туберкульоз та інші. Їх використовували як ранозагоювальні та протиопікові засоби, а також застосовували при глистових інвазіях.
Метод виробництва ефірної олії евкаліпта
Ефірну олію евкаліпта (Oleum Eucalypti) отримують методом перегонки з водяною парою (паровою дистиляцією) з листя і молодих пагонів евкаліпта кулькового (Eucaliptus globulus Labill.), сімейство Миртових (Myrtaceae). Щоб отримати ефірну олію використовують листя разом з кінцями гілок (одно-, дво- і трирічні пагони). Заготівлю пагонів роблять з жовтня по квітень, листя заготовляють протягом усього року, переважно влітку.
Існує понад 700 видів евкаліпта. Велика їх частина зростає в Австралії, Новій Зеландії й Тасманії, утворюючи своєрідні ліси, в яких 4/5 всіх дерев представлені евкаліптами. Всього кілька видів виростають в Індонезії та Новій Гвінеї, один вид зустрічається на Філіппінах. Тільки 15 видів ростуть за межами Австралії, і тільки 9 походять не з Австралії. В цей час евкаліпти культивуються в багатьох країнах з тропічним, субтропічним і помірним кліматом на всіх континентах. Їх розводять, перш за все, за здатність швидко рости та осушувати заболочену місцевість. Ці рослини можна зустріти в сирих, болотистих місцях в Європі (Іспанія, Португалія, Південна Франція), Африці, Індії, Китаї, Південній і Північній Америці та в інших місцях. Сировина для виробництва евкаліптової ефірної олії ТМ Ароматика поставляється з Китаю.
Властивості ефірної олії з евкаліпта
Ефірна олія з евкаліпта кулькового (Eucaliptus globulus Labill.) – легкорухома, прозора, безбарвна або злегка забарвлена в жовтуватий колір рідина з сильним, свіжим, характерним запахом камфорних тонів. Загалом аромат ефірної олії евкаліпта можна описати, як сильний, проникливий, світлий, свіжий, такий, що холодить, смолисто-терпкий, пряний, нагадує камфору. Ефірні олії евкаліптів різних видів мають подібні косметичні властивості та в ароматерапії використовуються аналогічно.
Косметична користь ефірної олії евкаліптової
Завдяки своїм властивостям, олія евкаліпта в основному застосовується для догляду за жирною і проблемною шкірою. Вона допомогає нормалізувати роботу сальних залоз, легко відбілює і дезодорує шкіру.
Евкаліптова олія для обличчя добре зволожує шкіру. Далеко не всім відомо, що в процесі хімічних перетворень евкаліптової олії в організмі людини, утворюється гіалуронова кислота – важливий «природний вологоутримувач» в шкірі.
Ще одним плюсом евкаліпта є те, що його олія допомогає усувати подразнення, викликані потраплянням на шкіру нерозбавлених «жорстких» ефірних олій (чебрецю, материнки, кориці, гвоздики, деревію, полину). Для запобігання сильної дратівної дії первинно застосовуваних ефірних олій рекомендують до них додавати евкаліптову олію (1 крапля олії евкаліпта на кожні 7 крапель нового аромату, іноді додають до 25% евкаліптової олії).
Збагачені олією бальзами, маски, шампуні, ополіскувачі використовують для проблемної шкіри голови (при відкритих порах, гіперпігментації, лупі), а також для зміцнення волосся. Евкаліптова олія для волосся надає зачісці доглянутий, пишний вигляд.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія евкаліпта, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія евкаліпта в ароматерапії
Ефірна олія евкаліпта, володіючи різким і своєрідним запахом, робить сильний вплив емоційний фон. Сильний камфорний запах евкаліпта будить резервні сили організму, усуває сонливість, загальмованість і підвищену стомлюваність, посилює концентрацію уваги і покращує розумову діяльність. Цей запах називають ароматом продуктивного мислення і логіки, а евкаліпт вважається «захисником» всіх інтелектуалів, які працюють з великими масивами даних і цифр. Дана олія ідеально підходить для роботи аудиторів, лінгвістів, математиків.
Евкаліптова олія також поліпшує настрій, її використання показано при емоційних перевантаженнях, «ранковій буркотливості» і частих перепадах настрою. У давнину цей аромат використовували як засіб «від повільності й меланхолії».
Побутове застосування ефірної олії евкаліпта
Для нейтралізації неприємних запахів, освіження повітря в приміщеннях використовують випаровування ефірної олії евкаліпта в аромалампі, а також розпорошення в приміщенні ароматичної води.
Допомагає евкаліптова олія від бліх, також використовується в якості репелента для відлякування комарів, москітів і мурах. В цьому випадку ароматичною водою з ефірною олією миють підлоги, протирають плитку, підвіконня та інші місця переміщення і проживання мурах, обробку проводять щодня або через день протягом 2-3 тижнів.
Поєднання евкаліпта з оліями
Евкаліптова ефірна олія добре поєднується з розмариновою, майорановою, кедровою, кминною, лимонною ефірними оліями. ЇЇ можна також міксувати з ефірними оліями апельсина, гіркого апельсина, ветиверії, герані (пеларгонії), петітгрейна, рожевого дерева. Для косметичної дії її добре поєднувати з лавандовою, а для освіження повітря – з сосновими ефірними оліями. Компліментарний аромат – неролі.
Способи застосування ефірної олії евкаліптової Ароматика
► Збагачення косметичних засобів: 7-10 крапель евкаліптової олії або однієї з композицій олій змішати з 10-15 г (мл) основи (рослинної олії, крему, лосьйону, гелю, шампуню і ін.)
► Масаж: 4-5 крапель евкаліптової олії або однієї з композицій олій змішати з 1-2 столовими ложками будь-якої рослинної олії (оливкової, мигдалевої, кукурудзяної, пшеничних зародків) або обраного Вами крему.
► Ванни: У наповнену ванну (37-38 °С) додати 4-7 крапель евкаліптової олії або однієї з композицій олій, попередньо змішаних з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Тривалість процедури – 10-15 хв.
► Сауна: 5-7 крапель евкаліптової олії або однієї з композицій олій додати в ємність з невеликою кількістю гарячої води і помістити на верхній стелаж парилки.
► Ароматизація приміщення: 2-5 крапель евкаліптової олії додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Купити евкаліптову олію для здоров'я Вашої сім'ї можна зробивши замовлення на цій сторінці, Вас порадує і якість, і ціна евкаліптової олії.
Застереження: тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі – промити великою кількістю води. Дотримуватися обережності при вагітності до чотирьох місяців. Не застосовувати одночасно з хіміотерапією. Дотримуватися обережності при наявності домашніх тварин. Так, масло евкаліпта легко проникає через шкіру кішок і може бути для них смертельним.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, в недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °C. Уникати потрапляння прямих сонячного проміння.
Склад (INCI): Eucalyptus Globulus Leaf Oil.