Кількість
|
Вартість
|
||
|
Імбирна ефірна олія Ароматика – це ефірна олія, отримана з кореневища імбиру лікарського. Імбир – унікальна рослина, в корені якої міститься величезна життєва сила. Тому закономірно, що її ефірна олія широко застосовується як тонізуючий і відновлювальний сили засіб. Ванна з імбирною ефірною олією допоможе Вам зігрітися після повернення додому в холодну погоду, а ось ароматизація приміщення цим засобом зніме втому, впорядкує нервову систему, допоможе позбутися апатії та сприятиме поліпшенню пам'яті. Додавши в косметичний засіб ефірну олію імбиру можна отримати відмінну тонізуючу та протизапальну речовину. Особливо корисна у догляді за жирною та проблемною шкірою обличчя і тіла.
Історія застосування імбиру
В античні та середні віки імбир шанували як цінну пряну та лікарську рослину. Ще в китайській медицині його використовували при ревматизмі та станах, спричинених холодом та вологістю, а також для регуляції менструального циклу. У Стародавніх Індії, Греції, Римі його використовували для зміцнення організму і як збудливий засіб. У давнину імбир вважали одним із найкращих запобіжних засобів від чуми, а імбирна вода – гідродистилят кореневища імбиру – у минулому вважалася найкращими ліками для лікування катаракти.
Жінки Сенегалу зашивали собі в пояси бульби імбиру для того, щоб пробудити згаслі почуття своїх чоловіків. На Заході популярний як засіб, що полегшує травлення. На Сході та Заході зацукрований імбир є поширеними солодощами.
Метод виробництва ефірної олії імбиру
Імбирну ефірну олію (Oleum Zingiberi) одержують методом парової дистиляції з кореневищ та коренів імбиру лікарського (садового, справжнього, звичайного) (Zingiber officinale Ross.), сімейство Імбирні (Zingiberaceae). Вихід олії мінімальний – всього близько 2%. Для отримання 1 г ефіру потрібно близько 50 г подрібнених кореневищ.
Рослина походить з Південної Азії. З давніх-давен імбир вирощували в Індії, а нині рослина широко культивується у всіх тропічних країнах. Найбільшими виробниками є Нігерія, Сьєрра-Леоне, Малайзія, Японія, Китай, Західна Індія та Бразилія. Олію виробляють в Англії, Китаї, Індії..
Властивості імбирної ефірної олії
Ефірна олія імбиру – це блідо-жовта, бурштинова або зелена легка, текуча рідина зі свіжим, теплим, насиченим, екзотичним, деревно-пряним запахом з гіркуватістю та відтінком камфори й лимона. На смак гостра, нагадує гвоздичний перець.
В основному містить терпени (вуглеводневі сполуки з вираженими ароматичними властивостями) та їх різновиди – сексвітерпени та терпенові спирти. Головними складовими частинами ефірної олії є цингіберен (до 70 %), цингіберол, цинеол, бізаболен, ліналоол, гераніол та інші речовини. Крім них олія імбиру містить корисні амінокислоти, мінерали (кальцій, магній, цинк, залізо), вітаміни (А, В, С).
Косметична користь ефірної олії імбиру
Імбирна ефірна олія використовується для догляду за жирною та проблемною шкірою. Вона сприяє очищенню та звуженню пор, нормалізує жировиділення та бере участь у виведенні токсинів зі шкіри. Крім того, сприяє регенерації шкіри та усуває запальні реакції на нечистій шкірі.
Продукт має виражену тонізуючу дію на шкіру. Імбирна ефірна олія підвищує тонус шкіри, підтягує її, повертає віковій шкірі втрачену пружність, тому з успіхом може застосовуватися в косметичних anti-age препаратах та засобах усунення розтяжок на тілі. А зігрівальні та стимулюючі властивості імбиру роблять його ефективним у складі антицелюлітних засобів.
Це ефективний відбілюючий засіб, який допомагає позбутися ластовиння та пігментних плям. Ароматна олія забезпечує захист шкіри від згубного впливу навколишнього середовища, а також прискорює розсмоктування гематом. При використанні в ножних ваннах не тільки покращує загальний стан шкіри, але й допомагає позбавитися набряків, почуття втоми, тяжкості в натруджених ногах.
Добре доглядає і за волоссям жирного типу, зміцнюючи волосяні цибулини, призупиняючи або запобігаючи випадання волосся. Маска для волосся з імбирною олією посилює ріст, збільшує густоту, наповнює силою і надає локонам доглянутого вигляду.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія імбиру, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія імбирна в ароматерапії
Імбирна олія зігріває та зміцнює тіло. При всьому тонізуючому характері імбиру його теплий, душевний аромат відновлює не тільки фізичні, а й душевні сили, сприяючи швидкому відновленню після важких подій, операцій та хвороб. Вдихання імбирної олії, що випаровується в аромалампі, дозволяє зняти нервову напругу, страх, втому, млявість, апатію, знизити рухову стомлюваність, слабкість вранці.
Імбир – ідеальний помічник людей творчих професій, яких заряджає енергією, спонукає виявляти ініціативу. Також сприяє цілісності, гармонійності розвитку особистості, розвиває терпимість та співчуття. Його ефірна олія заряджає позитивним настроєм, надає впевненості у собі, посилює комунікабельність та чарівність. Ароматизація приміщення таким запахом сприяє підвищенню концентрації, покращенню пам'яті та мислення. При застосуванні у вигляді масажу та ванн, імбирна олія діє як сексуальний стимулятор, особливо для чоловіків. Допомагає знайти правильне рішення у романтичній сфері, зміцнює твердість та рішучість. Вважається, що аромат імбиру викликає бажання, надихає та приваблює багатство.
Парфумерне застосування ефірної олії з кореня імбиру
Імбирна ефірна олія застосовується як аромат у косметиці та парфумерії переважно східного напрямку. У поєднанні з пачулі використовується в дорогій чоловічій косметиці та парфумерії.
Поєднання імбиру з оліями
Ефірна олія імбиру добре поєднується з оліями лаванди, пачулі, гвоздики, троянди, сандалового дерева, жасмину, ялівцю, неролі, бергамоту, інших цитрусових та ладаном. Компліментарними стосовно неї виступають також ефірні олії базиліка, меліси, м'яти, вербени та лемонграсу.
Способи застосування ефірної олії імбирної Ароматика
► Збагачення косметичних засобів: 2-4 краплі імбирної ефірної олії (або її суміші з іншими ефірними оліями в рівних частинах) змішати з 10-15 г (мл) основи (рослинної олії, крему, тоніка, лосьйону, маски, шампуню, бальзаму та інш.).
► Масаж: 4-5 крапель імбирної ефірної олії змішати з 1-2 столовими ложками рослинної олії-основи (пшеничних зародків, авокадо, жожоба, виноградних кісточок, персикових кісточок та інш.) або обраного Вами крему.
► Ванни: У наповнену ванну (37-38 °С) додати 3-4 краплі ефірної імбирної олії попередньо змішаної з 1-2 столовими ложками емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Час процедури 10-15 хв.
► Ароматизація приміщення: 3-5 крапель (на 15 м²) ефірної імбирної олії або її суміші з іншими ефірними оліями додати в аромалампу, заправлену водою і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Тривалість процедури 15-30 хв.
Застереження: тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі – промити великою кількістю води. Іноді викликає алергічні реакції та може спричинити подразнення чутливої шкіри. Не застосовувати під час вагітності, при високому артеріальному тиску, підвищеному згортанні крові.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, в недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °C. Уникати потрапляння прямих сонячного проміння.
Склад (INCI): Zingiber Officinale Root Oil.