Кількість
|
Вартість
|
||
|
Бергамотова ефірна олія Ароматика – це ефірна олія, отримана з зелених плодів бергамота. Це справжнє джерело цілющих елементів і вітамінів, які позитивно впливають на стан шкіри, вони забезпечують глибоке очищення, відновлення тканин і підвищують загальний тонус. Особливо корисна для догляду за шкірою жирного та змішаного типу. Це прекрасний засіб для догляду за волоссям, особливо жирним. Свіжий цитрусовий аромат бергамотової олії не тільки нагадає про Італію, але і відновить Ваш енергетичний потенціал і життєві сили. Вона допомагає заспокоїтися при нервових напругах, підбадьоритися і налаштуватися на продуктивний робочий лад. На цій сторінці Ви зможете дізнатися які корисні властивості мають бергамотові ефірні олії, вартість, а також способи їх застосування.
Метод виробництва ефірної олії бергамота
Бергамотову ефірну олію (Oleum Bergamottae) отримують методом холодного пресування зі шкірки стиглих плодів вічнозеленого дерева бергамота (Citrus bergamia Risso), родина Рутові (Rutaceae).
Свою назву дерево отримало на честь італійського міста Бергамо, саме там його вперше почали культивувати та продавати, як олію. Походження рослини: Південно-Східна Азія, є підвидом апельсина гіркого. Недарма ефірну олію з бергамота називають італійською олією, адже тільки в цій країні, в провінції Калабрія, можна знайти ідеальні умови для зростання надзвичайно примхливого дерева, плоди якого і використовують для виробництва цієї аромаолії. Вирощують також в Сицилії, а також республіці Кот-д'Івуар. Сировина для виробництва ефірної олії бергамота ТМ Ароматика поставляється з Італії.
Властивості бергамотової ефірної олії
Бергамотова олія є рухомою жовто-зеленою рідиною, а якщо олія очищається ректифікацією, то рідина майже безбарвна. Згодом колір продукту може змінитися до насичено коричневого або навіть оливкового. Олія володіє свіжим приємним запахом плодів бергамота і гірким смаком. Приємний специфічний аромат олії обумовлений наявністю в ній ліналілацетата і вільного ліналоола.
Косметична користь ефірної олії бергамота
У косметичних цілях бергамотову ефірну олію використовують для нормалізації секреції сальних і потових залоз при жирній і змішаній шкірі, для дренування і скорочення пор, освітлення шкіри, зняття подразнень. Тому олію рекомендують використовувати для чутливої, а також проблемної шкіри обличчя в підлітковому віці. Для догляду за жирною шкірою найкраще робити ароматичні маски й аромавмивання з цією олією.
Лімонен у складі бергамотової олії захищає кожну клітинку нашого організму від руйнівної дії вільних радикалів. Такі ароматичні олії допомогають знімати свербіж і подразнення при обвітрюванні шкіри, усувають підвищену пітливість.
Слід знати, що в ефірній олії містяться фурокумаріни, що володіють сильним фотосенсибілізаційним ефектом і сприяють швидшій засмазі. У зв'язку з цим косметичні бренди додають бергамотову олію в креми для засмаги, які найкраще застосовувати тільки при наявності первинної засмаги. Однак використовувати бергамотові фототоксичні ефірні олії в домашніх сумішах для засмаги не слід, інакше вони можуть викликати пігментацію і подразнення шкіри при контакті з сонячними променями (як в концентрованому, так і в розведеному вигляді).
Завдяки своїм живильним властивостям, бергамот часто стає основним компонентом засобів, які доглядають за волоссям. Олія ефірна бергамота покращує стан шкіри голови, знімає подразнення, ефективно протистоїть розвитку лупи. Крім того, компоненти цитрусової олії відновлюють структуру пасом, надають їм красивий природний вигляд і блиск, а також є відмінними стимуляторами росту для волосся, оскільки покращують живлення волосяних фолікулів.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія бергамота, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія бергамотова в ароматерапії
Ефірна олія бергамота – одна з найбільш цінних олій при розладах емоційної сфери. Вона має м'яку седативну і водночас збадьорливу дію, ідеальна для відновлення сил при розумовій перевтомі та фізичній втомі. Враховуйте, що середнє та максимальне дозування ефірної олії бергамота бадьорить, а мінімальні дози та у два-три рази менші мінімальних надають седативну дію.
Бергамот охолоджує запал і просвітлює розум, пом'якшує роздратування і позбавляє від відчуття пригніченості та безвихідності. Після вдихання бергамотового аромату хочеться творити, з'являється натхнення, розвивається фантазія та уява, поліпшується пам'ять. Бергамотову й інші корисні ефірні олії купити можна в нашому інтернет-магазині «Ароматика мрії».
Але крім розвитку творчої сторони мислення, цей цитрусовий аромат впливає і на соціальну сферу, бо зменшує тривогу, підіймає настрій і підвищує комунікабельність, доброзичливість, розкріпачує і веселить. Такий сонячний, творчий, солодко-цитрусовий аромат бергамотової ефірної олії наповнить Вас новими ідеями, позитивними емоціями, енергією і змусить посміхнутися навіть самого закоренілого песиміста.
Бергамотова ефірна олія займає гідне місце в рядах афродизіаків природного походження. Являється сексуальним стимулятором, це джерело невичерпних еротичних сил, уяви та фантазії.
Побутове застосування ефірної олії з бергамота
Якщо Ви не знаєте яка ефірна олія краща для будинку спробуйте ефірну олію з бергамота. Такий приємний для людини аромат є чудовим засобом для відлякування комах (репелент), олія допомогає усувати негативні наслідки на шкірі від їх укусів. Добре використовувати такі аромаолії для свічок або миловаріння. Примітно, що бергамотова олія змушує домашніх тварин триматися якомога далі від кімнатних рослин.
Поєднання бергамота з оліями
Найкраще бергамотову ефірну олію застосовувати з оліями жасмину, іланг-ілангу, кипариса, коріандру, лаванди, лимона, майорану, ялівцю, кедра, неролі, пальмарози, пачулі, герані, ромашки, рожевого дерева від ТМ Ароматика. Корисні властивості бергамота посилюються в поєднанні з аромаоліями шавлії та евкаліпта.
Способи застосування бергамотової ефірної олії Ароматика
► Збагачення косметичних засобів: 2-5 крапель ефірної бергамотової олії (або її суміші з іншими ефірними оліями в рівних частинах) змішати з 10-15 г (мл) основи (рослинної олії, крему, тоніка, лосьйону, маски, шампуні, бальзаму та ін.).
► Масаж: 4-6 крапель ефірної бергамотової олії змішати з 1-2 столовими ложками рослинної олії-основи (мигдалева, пшеничних зародків, авокадо, жожоба, виноградних кісточок, персикових кісточок та ін.) або обраного Вами крему.
► Ванни: скільки крапель ефірної олії додавати в ванну – 4-6 крапель ефірної бергамотової олії попередньо змішаної з 1-2 столовими ложками емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі) додати в наповнену ванну (37-38 °С). Час процедури 10-15 хв.
► Сауна: Для ароматизації повітря в лазні та сауні шляхом нанесення на розжарені камені 3-5 крапель ефірної бергамотової олії розвести в 500 мл води.
► Ароматизація: Ефірна бергамотова олія відмінно дезодорує приміщення. 3-7 крапель (на 15 м²) ефірної бергамотової олії або її суміші з іншими оліями додати в аромалампу, заправлену водою і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Тривалість процедури 15-30 хв.
Застереження: тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі – промити великою кількістю води. Можлива фотосенсибілізація, тобто підвищена фоточутливість шкіри, що сприяє її пігментації на світлі (засмазі), може призводити до подразнення шкіри та опіків. Не наносити на шкіру менше ніж за 60 хвилин до прийняття сонячних ванн.
Умови зберігання: зберігати щільно закритою, в недоступному для дітей місці, за температури не вищої +25 °C. Уникати потрапляння прямих сонячного проміння.
Склад (INCI): Citrus Bergamia Peel Oil Expressed.