Кількість
|
Вартість
|
||
|
Біла глина або каолін (в порошку) Ароматика – це природний мінерал абсорбуючої та огортаючої дії, на основі якого можна створювати домашні маски для шкіри обличчя і тіла, волосся і шкіри голови. Каолінова глина є універсальною, тобто прекрасно доглядає за будь-якою шкірою – і жирною, і проблемною, і сухою, і навіть особливо чутливою. Каолінові частки здатні вбирати токсини і бруд, а також омертвілі клітини шкіри. Саме тому маски на основі білої глини відмінно очищають, підтягують і тонізують шкіру, поглинають надлишки жиру на ній, помітно стягують пори. Каолін добре підсушує, має легку відбілюючу властивістю, допомагає розгладжувати перші зморшки, насичує мікроелементами, відновлює і регенерує шкірний покрив. Три головних мінеральних компоненти глини (кремній, марганець, алюміній) здатні швидко поліпшити стан шкіри і візуально позбавити від вантажу зайвих років. Приділіть собі всього 10-15 хвилин для приємної процедури з доглядаючою маскою з каоліном і вона подарує Вам відчуття чистоти, свіжості та здоровий колір обличчя.
Походження та історія застосування каолінової глини
Слово «каолін» походить від китайського топоніма Гаолін (перекладається як «високі гори»). Це невелике містечко в південно-східній провінції Китаю Цзянси, де вперше був виявлений каолін і де його й почали добувати в промислових масштабах.
Глину широко застосовували ще в Давньому Єгипті: місцеві красуні за рецептом знаменитої цариці Нефертіті накладали глину з розігрітою ефірною олією на тіло і залишали на кілька годин. А відвідувачкам тамтешніх бань пропонували не лише масажі та маски з глини, а й занурювали їх у ванни з рідкою глиною, настояної на травах та ефірних оліях.
Цей природний матеріал придбав гранично широке поширення. Істотні поклади каоліну знаходяться і в Україні (Кіровоградська, Хмельницька, Вінницька, Запорізька та інші області), тому і наші предки з давніх часів використовували цінну білу глину.
Навіть серед запорізьких козаків були цілителі, які спеціалізувалися на лікуванні каоліновою глиною. Їх так і називали – глинюки. Та й самі козаки завжди тримали при собі висушену білу глину як засіб швидкої допомоги і рятувалися каоліном від отруєння, адже це ефективний сорбент, який відмінно виводить з організму токсини, важкі метали, продукти життєдіяльності клітин і мікроорганізмів.
Склад каоліну
Каолін або біла глина – це гірська порода білого кольору вулканічного походження, що складається з мінералу каолініту, це силікат (сіль кремнієвої кислоти) алюмінію, кальцію і магнію. У ній міститься чимало мінералів і солей, необхідних нашому організму, серед яких кальцій, цинк, магній, азот, фосфор, мідь, калій, кремнезем (майже 50% основи). Такий багатий склад і фізико-хімічні властивості зумовили застосування каоліну в багатьох сферах: від виробництва порцеляни і паперової промисловості до косметології та фармацевтики.
У природі каолін зустрічається у вигляді шматочків невеликого розміру. Їх перемелюють в порошок білого кольору і фасують. Каолін також може мати блакитний або жовтий відтінок. При змішуванні з рідиною, каолін набуває пластичність, тому з порошку білої глини легко можна зробити маску. Глина має адсорбційну дію, зосереджуючи на своїй поверхні значну кількість сторонніх речовин. Володіючи цією властивістю, вона здатна видалити з нашої шкіри різного роду шлаки, а також токсичні речовини.
Корисні властивості білої глини
Біла глина (каолін) може використовуватися для догляду за жирною і комбінованою шкірою обличчя. Також позитивно впливає на суху, мляву і чутливу шкіру. Вона цінується за абсорбівну, регенеруючу і антисептичну дію. Каолін найчастіше включають в рецептури таких косметичних засобів, як пудра, шампунь, проти себорейні засоби, креми. В пілінгах і скрабах для обличчя каолін може застосовуватися як альтернативний абразивний елемент, який не тільки усуває омертвілі клітини епідермісу, а й відновлює шкірний покрив.
Для власниць жирної, комбінованої та проблемної шкіри каолін стане корисним за свою підсушуючу і дезінфікуючу дію. Глина добре поглинає надлишки шкірного сала, помітно стягує пори, тому з її допомогою не важко усунути ефект «жирної шкіри». Засіб добре заспокоює шкіру і має протизапальний ефект, тому може допомогти в боротьбі з вуграми, чорними цятками, прищами.
Володіючи властивостями абсорбенту, біла глина здатна вбирати бруд, токсини, відмерлу шкіру. За своє вміння щадного відлущування ороговілих частинок шкіри і легкий відбілюючий ефект, глина користується великою популярністю в масках для глибокого очищення обличчя.
Не дивлячись на ці властивості білої глини, вона підходить також для сухої та нормальної шкіри. Косметичні процедури з каоліном роблять шкіру більш підтягнутою та свіжою, що говорить про активні омолоджуючі здібності білої глини. Мінерал насичує киснем мляву і старіючу шкіру, що усуває тьмяний колір обличчя і сприяє утворенню колагену. Таким чином глина розгладжує зморшки, підвищує пружність і еластичність шкіри.
Власницям сухої шкіри слід лише дотримуватися деяких правил у використанні білої глини. Не можна давати нанесеній на шкіру масці з каоліном висохнути, для цього її потрібно постійно змочувати, або змивати до того, як вона почне підсихати. І також не варто застосовувати процедури з білою глиною частіше ніж один раз на 3-7 днів, інакше це може спровокувати надмірну сухість шкірного покриву.
Цей натуральний засіб також можна використовувати, щоб м'яко і ніжно очистити волосся і шкіру голови. Глина здатна усувати зайву жирність з волосся і видаляти омертвілі клітини шкіри, що робить благотворний вплив на стан шевелюри. Забезпечуючи достатній запас кисню і живлячи волосяні фолікули, каолін також зміцнює волосся і прискорює його зростання.
Способи застосування
Ви можете використовувати каолінову глину як готовий засіб або як один з компонентів в масках для обличчя і тіла й інших рецептах краси, зроблених своїми руками. Найпростіша і найпоширеніша маска – суміш білої глини з водою. Для цього порошок білої глини потрібно змішати з необхідною кількістю води, щоб отримати однорідну пасту, яка за консистенцією нагадує сметану. Маску слід наносити товстим шаром на попередньо очищене обличчя за винятком області навколо очей і губ. Товстий шар засобу запобіжить його швидкому висиханню і тим самим вбереже шкіру від виключно некорисного для неї стягування. Володарям сухої шкіри рекомендується не допускати повного висихання глиняної маски. Коли засіб починає сохнути, його слід знову змочити водою і залишити ще на деякий час.
По можливості в період проведення процедури слід уникати мімічних рухів. Найкраще прийняти горизонтальне положення, закрити очі, розслабитися. Маску тримають до повного висихання, після чого вмиваються теплою водою. Щоб не пошкодити шкіру перед зняттям маски збризніть її водою, щоб глина трохи розмокла і легше змивалася. Після того як маска буде видалена, обличчя бажано протерти тоніком і нанести зволожувальний крем.
Для підготовки складу не рекомендується застосовувати металеву ємність, тому що мінеральні компоненти глини сприяють створенню реакції окислення і втрачають корисні властивості (використовуйте скляний, керамічний, пластиковий посуд). Найкраще розводити глину попередньо фільтрованою кип'яченою водою. Замість води також можна використовувати квіткову воду (гідролат), зелений чай, кефір, молоко або відвари лікарських трав (ромашка, шавлія, календула, липа). При бажанні до глини можна додати кілька крапель ефірних олій, рослинних олій, натуральних екстрактів або інших інгредієнтів, щоб збагатити свої домашні рецепти краси. Якщо у Вас дуже суха шкіра, до глини найкраще додавати натуральну оливкову, мигдалеву або арганову олію.
► Маска для жирної та комбінованої шкіри обличчя: Розбавте білу глину теплою водою (гідролатом, молоком, відваром з трав) до консистенції густої сметани. Нанесіть маску на проблемні ділянки обличчя, шиї, декольте. Залиште на 10-15 хвилин після чого змийте водою. Для профілактики маску з білою глиною досить робити 2-3 рази в місяць. При видимих проблемах маску можна застосовувати 1 раз в тиждень.
► Маска для сухої шкіри обличчя: Розведіть 1 столову ложку каоліну з невеликою кількістю теплого молока. Додайте 1 чайну ложку оливкової олії або розтопленої на водяній бані кокосової олії. Нанесіть на обличчя на 10-15 хвилин, а потім змийте теплою водою.
► Омолоджуюча маска для обличчя: Розбавте 2 столових ложки каоліну теплим молоком, додайте 1 столову ложку меду, перемішайте. Нанесіть на обличчя рівномірним шаром і залиште на 15-20 хвилин. Змийте теплою водою.
► Маска для волосся: 2-3 столові ложки білої глини розведіть теплою водою до консистенції сметани. Якщо у вас жирна шкіра голови, до маски можна додати 1 чайну ложку лимонного соку або кілька крапель ефірної олії (бергамот, чайне дерево, апельсин). При сухому волоссі в маску можна додати трохи базової олії (оливкової, мигдалевої). Готовий склад нанесіть на шкіру голови акуратними масажними рухами, а після розподіліть залишки по всій довжині волосся. Для поліпшення результату після нанесення маски на голову рекомендується надіти утеплюючий ковпак (укутати целофаном і рушником) і залишити на 20 хвилин. Потім змийте теплою водою. Якщо пасма схильні до жирності, наносити маску можна 2 рази на тиждень, якщо сухі – раз в 1-2 тижні. Засіб рекомендується використовувати курсом в 2-3 місяці, а після зробити перерву.
► Обгортання: Розведіть каолін з теплою водою. Отриману кашку нанесіть на розпарену шкіру проблемних ділянок тіла. Для створення ефекту сауни ретельно оберніть потрібні ділянки целофановою плівкою в 2-3 шари, потім оберніть тіло вовняною ковдрою. Полежавши, розслабляючись, близько 30 хвилин, необхідно ретельно змити з тіла глину теплою водою. Після того як залишки глини будуть видалені з шкіри, скористайтеся кремом для тіла. Процедуру обгортання слід проводити не частіше 2-3 разів на місяць. Обгортання покращує обмін речовин, прискорює оновлення клітин, виводить шлаки, насичує шкіру корисними речовинами.
► Ванни: Перед ванною прийміть душ. Розведіть 100-200 г порошку глини в теплій воді, додайте отриману суміш у ванну. Приймайте ванну з каоліном 20-30 хвилин (для першого разу тривалість процедури становить 8-12 хвилин). Після прийняття ванни з глиною тіло обполіскують під душем теплою або прохолодною водою без використання косметичних засобів. Шкіру «промокають» махровим рушником і наносять легкий зволожувальний крем. Такі ванни принесуть розслаблення тіла, приємні відчуття і вплив на шкіру. Вони допомагають в боротьбі з целюлітом, висипом вугрів на тілі, знімають свербіж, омолоджують і підтягують шкіру. Курс – 10-12 ванн.
► Ванночки для ніг: Розчиніть 1-2 столові ложки каоліну в 2-3 літрах води з температурою 33-36 °C. Тривалість процедури 10-15 хвилин.
Протипоказання: індивідуальне несприйняття.
Запобіжні заходи: тільки для зовнішнього застосування. Необхідно індивідуально протестувати. У разі потрапляння в очі промити великою кількістю води.
Умови зберігання: зберігати в щільно закритому упакованні виробника в недоступному для дітей місці за температури від 0 °С до +25 °С і відносній вологості повітря не більше 75%.
Склад (INCI): Kaolin.